Výnimočné ocenenie získala po boku Alcaraza: Ledecká sa vyrovnala športovým legendám

Španielsky tenista Carlos Alcaraz a česká lyžiarka a snowboardistka Ester LedeckáŠpanielsky tenista Carlos Alcaraz a česká lyžiarka a snowboardistka Ester Ledecká Zdroj: Profimedia

MADRID - Trojnásobná olympijská víťazka Ester Ledecká si dnes prevzala z rúk španielskeho kráľovského páru Trofej Európskej únie.

Ocenenie pre najlepšieho športovca z krajín EÚ sa v Španielsku udeľovalo prvýkrát, krajina ho zaviedla vzhľadom na svoje vlaňajšie predsedníctvo v Rade Európskej únie.

"Je mi obrovskou cťou, že som dnes mohla prebrať túto cenu z rúk kráľa a kráľovnej. Som vlastne prvá, ktorá túto cenu získala. Som rada, že som ako Češka mohla túto cenu získať," uviedla Ledecká v nahrávke pre médiá.

Držitelia Národných športových cien sa v Španielsku vyhlasujú od roku 1982. V minulosti ich získali napríklad jazdec formuly 1 Fernando Alonso, tenista Rafael Nadal alebo futbalista Xavi Hernández.

Za rok 2022 boli popri lyžiarke a snowboardistke Ledeckej, ktorá triumfovala na zimných olympijských hrách v Pekingu, na slávnostnom ceremoniáli v kráľovskom paláci El Pardo v Madride ocenení tenista Carlos Alcaraz a paratriatlonistka Susana Rodríguezová.

"Veľmi si to vážim, že som vôbec bola v komunite športovcov, ktorí tu dnes boli a tú cenu preberali, na čele s Carlosom Alcarazom," komentovala Ledecká vybranú spoločnosť.

Víťaza 14 kategórií vyberala porota zložená zo zástupcov Španielskeho olympijského výboru, národného paralympijského výboru, športových zväzov a novinárov.

Viac o téme: Ester Ledecká Trofej Európskej únie
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/CSD
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy