VIDEO Predčasné finále: Súboj gigantov na MS v hokeji rozhodol jediný gól v predĺžení

Brankárka Kanady Ann-Renee Desbiensová zasahuje pri šanci hráčok USABrankárka Kanady Ann-Renee Desbiensová zasahuje pri šanci hráčok USA Zdroj: SITA/AP/Christinne Muschi/The Canadian Press

UTICA - Súboj veľkých favoritov majstrovstiev sveta hokejistiek v Utici v základnej A-skupine vyhrali domáce Američanky.

Obhajkyne zlata a majiteľky desiatich titulov udolali 12-násobné šampiónky z Kanady 1:0 až gólom Kirsten Simmsovej vo štvrtej minúte predĺženia. Američanky tak postúpili do štvrťfinále z prvého miesta, Kanada z druhého.

Oba zámorské výbery predtým jasne porazili české hokejistky, ktoré obhajujú bronz, a zvládli aj súboje proti Fínsku a Švajčiarsku. Súboj najlepších ženských tímov sledovalo v Adirondack Bank Center vyše štyritisíc divákov. Hoci sa dočkali len jediného gólu, videli atraktívny zápas.

Výraznými postavami pondelňajšieho stretnutia boli brankárky Aerin Frankelová a Ann-Renee Desbiensová, ktoré si pripísali 26, respektíve 29 úspešných zákrokov. Kým Frankelová vychytala druhú nulu na turnaji, Desbiensová inkasovala v predĺžení po prečíslení tri na jednu.