Pocit prázdnoty a sklamania: Popradskému trénerovi sa zastavoval rozum, vráti sa na lavičku?

Na snímke uprostred hlavný tréner HK Poprad Todd BjorkstrandNa snímke uprostred hlavný tréner HK Poprad Todd Bjorkstrand Zdroj: TASR/Ján Krošlák

POPRAD - Hokejisti HK Poprad sa spočiatku sezóny trápili, na čo vedenie klubu reagovalo prepustením českého trénera Aleša Tottera, ktorého nahradil americký odborník Todd Bjorkstrand.

A veru, nová metla naozaj fantasticky fungovala...

61-ročný rodák z Minneapolisu, ktorého rukami prešlo niekoľko významných dánskych hráčov (vrátane syna Olivera Bjorkstranda, nastupuje za Seattle Kraken), si už behom rokov vyskúšal trénerské štácie v Dánsku, Rakúsku i Nórsku, tá slovenská mu vyšla zatiaľ iba čiastočne.

Popradčanov vytiahol takmer z dna tabuľky až na prvé miesto po základnej časti, čo, logicky, zvýšilo očakávania fanúšikov i klubového predstavenstva. Na druhej strane, vyrovnanosť ligy počas tohto ročníka bola nevídaná a kluby delili nízke bodové rozdiely.

Muž so švédsko-nórskym pôvodom, ale občan Spojených štátov amerických, vychoval nielen svojho syna Olivera, ale i familiárne postavy NHL - Frans Nielsen, Peter Regin, Nicklas Jensen či brankár Caroliny Frederik Andersen. V stále prebiehajúcom, i keď pre Poprad neúspešnom ročníku, síce nepracoval s takými významnými hviezdami, ale Podtatranci zlyhali už na prvej prekážke menom HK Nitra.

Poprad vyhrával v sérii 1:0 i 2:1 na zápasy a vo štvrtom stretnutí v Nitre chýbalo 17 sekúnd, aby ubránil vedenie 1:0. Nitra vyrovnala, zvládla nájazdový triler a v Poprade potom behom tretej tretiny otočila duel z 0:3 na 4:3. Z tohto úderu sa už Poprad viac nedokázala spamätať a pod Zoborom nestrelil ani gól pri porážke 0:2.

Aké pocity musel prežívať tréner Bjorkstrand? "Pocit prázdnoty, nedokončil som prácu. Sklamanie, že už nehráme. Povedal by som, že sa cítim prázdno," zhodnotil Bjorkstrand v relácii KamzíkTalk po skončení sezóny.

Líder základnej časti, ktorý mal vo svojom kádri i Ryana Dmowskiho, druhého najproduktívnejšieho hráča ligy s 57 bodmi, ale i Tylera Coultera či Andrewa Calofa (32. a 35. najproduktívnejší hráči) nedokázal v sérii proti Nitre naplno využiť výhodu domáceho prostredia. Z troch zápasov prehral dva. 

"Prvý zápas série sme vyhrali v riadnom hracom čase, druhý sme hrali veľmi zle. Samozrejme, keď sme hrali doma, problémom bolo niečo, nad čím sa mi zastavoval rozum a až sa nad tým pousmievam. Možno že v zápasoch vonku je menej tlaku. Ale to nie je výhovorka, doma musíme byť lepší, špeciálne piaty zápas, kde sme pred treťou tretinou viedli 3:0," vyjadril sa americký kouč k domácim výkonom Popradu v play-off.

"Veľa sme sa naučili. Sme všetci sklamaní, od fanúšikov až po klub. Skončili sme na prvom mieste, všetci odviedli výbornú prácu a to je úspech. Neprešli sme však štvrťfinále a keď zažijete takéto sklamanie, tak sa veľa naučíte," pridal Bjorkstrand svoj pohľad na neúspešné štvrťfinále.

Napriek štvrťfinálovému nezdaru nehádžu v Poprade žiadnu flintu do žita, rozhodne nie Todd Bjorkstrand. Pod Tatrami podpísal dvojročnú zmluvu. Zostane teda v klube? "Áno, rozhodne plánujem zostať. Podpísal som zmluvu na dva roky, takže mojím úmyslom je vrátiť sa sem," uzavrel bývalý center nízkeho vzrastu.

Viac o téme: HK Poprad Tipos extraliga Todd Bjorkstrand
  • Autor: © Zoznam/ Ondrej Herceg
  • VIDEO: YouTube/HK Poprad official
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy