Ogier dosiahol na sté pódiové umiestnenie: Nikdy som nezažil toľko momentov v jednej rely

Sebastien OgierSebastien Ogier Zdroj: SITA/AP/Christian Alminana

ZÁHREB - Francúzsky automobilový jazdec Sebastien Ogier na Toyote zvíťazil na Rely Chorvátska. Osemnásobný majster sveta zaznamenal 100. pódiové umiestenie v kariére.

Na druhom mieste skončil ďalší jazdec Toyoty Elfyn Evans z Walesu s odstupom 9,7 sekundy, tretí bol Belgičan Thierry Neuville (Hyundai).

Ogier vstupoval do záverečného dňa pretekov s niekoľkosekundovou stratou na Evansa a Neuvilla. V 18. etape však obaja konkurenti zišli z cesty. Neuville nezvládol ľavú zákrutu, narazil do stromu a výrazne poškodil svoje vozidlo. Evans stratil kontrolu nad autom v pravotočivej zákrute, následne prišiel o približne 20-sekudnový náskok, keď sa snažil dostať späť na trať.

"Získať 100 pódiových umiestnení v kariére je veľmi pekné číslo, s ktorým som rozhodne spokojný. V týchto pretekoch sme sa po celý čas snažili udržiavať tlak. Nikdy som nezažil toľko momentov v jednej rely. Som rád, že sa mi dnes podarilo zvíťaziť pre tím," povedal Ogier podľa AFP.

Rely Chorvátska: 1. Sebastien Ogier, Vincent Landais (Fr./Toyota Gazoo Racing) 2:40:23,6 h, 2. Elfyn Evans, Scott Martin (Wal./Toyota Gazoo Racing) +9,7 s, 3. Thierry Neuville, Martijn Wydaeghe (Belg./Hyundai Motorsport) +45,8

Poradie MS (po 4 z 13 etáp):

jazdci : 1. Neuville 86 b., 2. Evans 80, 3. Adrien Fourmaux (Fr./M-Sport Ford WRT) 59

tímy : 1. Toyota 176 b., 2. Hyundai 169, 3. M-Sport/Ford: 96

Viac o téme: Sébastien Ogier Rely Chorvátska