Kliatba Michala Gašparíka sa skončila, hoci... My nemôžeme mať normálny zápas s Ružomberkom

Tréner Michal GašparíkTréner Michal Gašparík Zdroj: SITA/Viktor Zamborský

TRNAVA - Futbalisti FC Spartak Trnava zvíťazili v zápase 8. kola nadstavby Niké ligy v skupine o titul nad MFK Ružomberok 1:0.

Súperovi tak odplatili prehru z pohárového finále a prerušili s ním nepriaznivú sériu bez víťazstva v lige. Trnava uspela napriek tomu, že už v prvom polčase prišla o vylúčeného Michala Ďuriša. V tabuľke je priebežne druhá, Ružomberok piaty.

Hlasy po zápase:

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Prvé, čo som si povedal, že my nemôžeme mať normálny zápas s Ružomberkom, vždy sa niečo prihodí, teraz to bola červená karta. Chalani sa po pohári zmobilizovali, vedeli, aký dôležitý je pre nás tento zápas.

Výborne k tomu pristúpili, mali sme tam zakončenia, nakoniec sme to zlomili gólom po štandardke. Červená karta bola úplne zbytočná, chalani to ale odmakali, odpracovali, dodržali taktiku, pozície, pridali svoju skúsenosť. Konečne sme to zlomili na našu stranu a máme dôležité body do tabuľky."

Ondřej Smetana, tréner Ružomberka: "Bohužiaľ sme neodohrali dobré stretnutie. Ukázalo sa, že keď nemáme stopercentné nastavenie a prístup niektorých, tak takéto zápasy nemôžeme zvládať. Treba priznať, že Spartak bol dobre pripravený, viac od začiatku chcel.

Aj keď nám zápas nahral vylúčením, neboli sme schopní nič vymyslieť, dostať sa do ich šestnástky, bolo to bez nápadu, invencie, všetko nám trvalo. Škoda, že sme premárnili takú šancu, mohli sme tu urvať viac. Ale Spartak dobre bránil, bol živý, hrali aktívne, kvalitne, stopercentne si to zaslúžia."

Viac o téme: FC Spartak Trnava MFK Ružomberok Michal Gašparík Ondřej Smetana
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/FC Spartak Trnava
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy