Tenisové Česko na nohách, Siniaková potvrdila úžasnú vec: Nebudem divákov ďalej napínať

České tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou získali na OH 2020 v Tokiu zlaté medaily v ženskej štvorhre.České tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou získali na OH 2020 v Tokiu zlaté medaily v ženskej štvorhre. Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig

PRAHA - České tenistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková budú obhajovať na olympijských hrách v Paríži deblové zlato z Tokia. Siniaková to dnes povedala televízii CANAL+ Sport.

České hráčky obnovia v Paríži spoluprácu, ktorú prerušili vlani v novembri po finálovom turnaji o Pohár Billie Jean Kingovej.

"Myslím si, že všetci očakávajú, že budeme hrať spolu. A môžem potvrdiť, že to tak bude," povedala Siniaková. "Nebudem divákov ďalej napínať. Stretli sme sa, dohodli sme sa a teraz dúfam, že budeme obe zdravé a budeme veľmi radi obhajovať zlato," povedala Siniaková.

Víťazky siedmich grandslamových titulov vo štvorhre prerušili na konci minulého roka spoluprácu na popud Siniakovej. Tá od novej sezóny nastupovala vo štvorhre s Austrálčankou Storm Hunterovou, Krejčíková hrá po boku Nemky Laury Siegemundovej.

Či spolu české tenistky, ktoré pred troma rokmi porazili v olympijskom finále švajčiarsku dvojicu Viktorija Golubicová, Belinda Bencicová, stihnú pred Parížom ešte ďalší turnaj, Siniaková neprezradila. "Uvidíme. Bola by som rada, keby sme spolu zvládli nejaký zápas pred Parížom. Ale neprekážalo by, keby sa to nepodarilo. Nestalo by sa to prvýkrát," uviedla Siniaková.

Olympijské hry v Paríži sa konajú od 26. júla do 11. augusta. Tenisový turnaj sa odohrá na antuke v areáli Roland Garros, kde Siniaková s Krejčíkovou oslavovali dva grandslamové tituly v rokoch 2018 a 2021.

Viac o téme: Kateřina Siniaková Barbora Krejčíková Paríž 2024 LOH 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy