VIDEO Prehrávanie o 14 bodov ich nezlomilo: Dráma až do konca, Oklahoma vyrovnala sériu

Roztržka v zápase Dallasu proti Oklahoma CityRoztržka v zápase Dallasu proti Oklahoma City Zdroj: SITA/AP/Tony Gutierrez

CLEVELAND - Basketbalisti Bostonu sú blízko tretieho postupu do finále konferencie za sebou.

Nad Clevelandom vedú už 3:1 na zápasy. V pondelok zvíťazili na palubovke Cavaliers 109:102 a na zisk posledného bodu majú tri pokusy. Naopak, séria medzi Oklahomou City a Dallasom je vyrovnaná 2:2, po tom, čo Dallas nevyužil domáceho prostredia a prehral 96:100.

Nie je lepší pocit, ako vyhrať v play-off u súpera

Cleveland nastúpil bez svojej hviezdy Donovana Mitchella, pretože má problémy s lýtkom. Boston sa to snažil využiť a šiel za víťazstvom. Na začiatku štvrtej štvrtiny viedol už o 15 bodov. Cavaliers sa však nechceli vzdať a pod vedením rozohrávača Dariusa Garlanda dokázali v závere znížiť na rozdiel päť bodov. Celtics si už výhru vziať nenechali a nápor domácich odvrátili.

"Hráči do toho dali všetko a donútili favorita hrať naplno až do konca. Som na nich hrdý. Síce to nakoniec nevyšlo, ale hrali sme dobre," povedal tréner Clevelandu J.B. Bickerstaff.

Garland dal 13 zo svojich 30 bodov v poslednej štvrtine a bol najlepším strelcom Clevelandu. Boston ťahali tradične Jayson Tatum s 33 bodmi a 11 doskokmi a Jaylen Brown s 27 bodmi. "Nie je lepší pocit, ako vyhrať v play-off na ihrisku súpera. Teraz je čas vrátiť sa domov a dať našim fanúšikom dôvod na radosť," povedal Tatum.

Dončič odmietol vyrovnanie zápasu

Oklahoma City síce prehrávala v Dallase na začiatku druhého polčasu o 14 bodov, ale dokázala zápas otočiť. A to predovšetkým vďaka veľmi dobrej obrane, ktorej sa podarilo zastaviť obe hlavné opory Mavericks. Kyrie Irving dal iba deväť bodov a najlepší strelec sezóny Luka Dončič len 18 bodov, k tomu pridal 12 doskokov a 10 asistencií. Dallasu to ale nestačilo.

Thunder totiž v závere ťahali Jalen Williams so Shaiom Gilgeousom-Alexanderom a doviedli tím k obratu. Kľúčové boli dva koše Williamsa minútu pred koncom, ktoré dali Oklahome City vedenie o päť bodov. Dallas ešte mohol desať sekúnd pred koncom vyrovnať, ale Dončič premenil len jeden trestný hod a hostia už potom výhru ustrážili.