Hrdinský čin olympijského šampióna: Zachránil štyri mladé životy, peklo v rozbúrenom mori

Olympijský víťaz v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe Steven BradburyOlympijský víťaz v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe Steven Bradbury Zdroj: Profimedia

BRISBANE - Olympijský víťaz v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe Steven Bradbury dostal v Austrálii ocenenie za statočnosť. Vlani v marci neďaleko Brisbane zachránil z rozbúreného mora štyroch mladých ľudí. Informovala o tom agentúra Reuters.

"Úplne si to zaslúži. Konal rýchlo, s pokojom a veľkou odvahou. Vždy sme Stevea obdivovali za to, čo dokázal na ľade, ale zachrániť štyri mladé životy je oveľa väčší úspech," uviedol šéf austrálskeho olympijského výboru Ian Chesterman.

Bradbury učil syna surfovať, keď si vo veľkých vlnách všimol mladé dievčatá v ohrození. Syna poslal pre záchranárov a sám na surfe doplával k mladej žene a pomohol jej na breh. Pri tom uvidel ďalších troch mladíkov v problémoch a tiež im pomohol.

"Ako prvý som doplával k dievčaťu. Jej výraz som potom nemohol dva mesiace dostať z hlavy. Ešte nikdy som nevidel človeka, ktorý by mal v očiach toľko strachu," povedal päťdesiatročný Bradbury rozhlasovej stanici ABC.

Potom sa pokúsil dostať na doske do bezpečia aj troch zostávajúcich tínedžerov. "Ale boli sme veľmi ťažkí, takže som ich chcel vziať po jednom. Medzitým ale dorazili záchranári, dvoch vytiahli a ja som so zvyšným dievčaťom doplával na doske na breh," dodal účastník štyroch olympijských hier.

Bradbury sa preslávil na olympiáde v Salt Lake City, kde získal senzačné zlato v pretekoch na 1000 metrov. Vo finále bol od začiatku posledný a zaostával o zhruba 15 metrov, ale po hromadnom páde štyroch súperov v poslednej zákrute nakoniec zvíťazil.

Viac o téme: Steven Bradbury
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/7NEWS Brisbane
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy