Pomaly nebude mať kto pretekať: Veľká rana pre elitný tím, hviezda Gira je z hry von

Belgický cyklista Cian UijtdebroeksBelgický cyklista Cian Uijtdebroeks Zdroj: SITA/AP/Gian Mattia D'Alberto/LaPresse

FOIANO DI VAL FORTORE - Pred dnešnou jedenástou etapou Gira d'Italia odstúpil z pretekov kvôli chorobe belgický cyklista Cian Uijtdebroeks, piaty muž priebežného poradia a držiteľ bieleho dresu pre najlepšieho mladého jazdca. Oznámila to jeho stajňa Visma-Leasa a Bike, ktorá prišla už o štvrtého pretekára.

Do utorkovej desiatej etapy po dni voľna nenastúpil kvôli chorobe Holanďan Olav Kooij, ktorý vyhral nedeľný hromadný dojazd. Pred ním trojtýždňové preteky vzdali Holanďan Robert Gesink so zlomenou rukou a po ťažkom páde aj francúzsky majster Európy Christoph Laporte.

"Je to pre nás veľká rana. Ale stále máme štyroch jazdcov, ktorí sú v poriadku a pripravení bojovať," uviedol športový riaditeľ Visma-Leasa a Bike Marc Reef. V celkovom poradí je teraz najvyššie postaveným jazdcom tímu Maďar Attila Valter na 33. mieste.

Dvadsaťjedenročný Uijtdebroeks si pri svojej premiére na Gire viedol výborne. V priebežnom poradí strácal 4:15 minúty na vedúceho Slovinca Tadeja Pogačara. Hodnotenie mladých jazdcov viedol o 12 sekúnd pred Talianom Antoniom Tiberim.

Viac o téme: Giro d'Italia Visma-Lease a Bike Cian Uijtdebroeks
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá