Šesťnásobný majster dlho premýšľal: Vážne van der Poelovo rozhodnutie o olympijských hrách

Holandský cyklista Mathieu van der Poel sa teší po suverénnom triumfe na 121. ročníku monumentu Paríž-RoubaixHolandský cyklista Mathieu van der Poel sa teší po suverénnom triumfe na 121. ročníku monumentu Paríž-Roubaix Zdroj: TASR/AP/Christophe Ena

AMSTERDAM - Cyklistický univerzál Mathieu van der Poel po dlhom zvažovaní oznámil, že na olympijských hrách v Paríži nepôjde preteky horských bicyklov.

Dvadsaťdeväťročný Holanďan sa sústredí na cestné preteky s hromadným štartom, v ktorých je úradujúcim majstrom sveta. Olympijské preteky sa pôjdu v sobotu 3. augusta, necelé dva týždne po konci Tour de France, na ktorú sa Van der Poel tiež chystá.

Na horskom bicykli štartoval na predchádzajúcej olympiáde v Tokiu, ale preteky nedokončil po páde. Tento rok uvažoval o kombinácii cesty a cross country, nakoniec však zvolil iba cestné preteky.

"Povedzme, že je to logická voľba," uviedol v tlačovej správe tímu Alpecin-Deceuninck šesťnásobný majster sveta v cyklokrose. Na horskom bicykli, na ktorom získal v roku 2019 európsky titul v Brne, by sa mohol predstaviť v roku 2028 na olympiáde v Los Angeles.

Dvadsaťdeväťročný Van der Poel na jar triumfoval v klasikách Okolo Flámska a Paríž-Roubaix a trasa olympijských pretekov by mu mala vyhovovať. Cyklistov čaká 273 kilometrov s prevýšením 2800 metrov.

Viac o téme: Mathieu van der Poel LOH 2024 Paríž
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy