Získa Slovensko ďalšiu miestenku na OH v Paríži? Náš reprezentant zvádza v Sarajeve veľký boj

Slovenský stolný tenista Wang JangSlovenský stolný tenista Wang Jang Zdroj: TASR/Martin Baumann

SARAJEVO - Slovenský reprezentant v stolnom tenise Wang Jang sa prebojoval do štvrťfinále európskej olympijskej kvalifikácie v Sarajeve.

V osemfinále zdolal Vladislava Ursua z Moldavska 4:1 na sety a na turnaji tak stále nenašiel premožiteľa. Jeho ďalším súperom bude ešte v piatok Fín Benedek Olah (18.20).

Wang Jang mal v 1. kole vyraďovacej časti voľno. Jeho krajan Ľubomír Pištej si v úvodnom kole poradil s Belgičanom Cedricom Nuytinckom 4:1, ale v osemfinále bol nad jeho sily Poliak Milosz Redzimski, ktorému podľahol po dramatickom boji 3:4.

V ženskom "pavúku" bojovala Barbora Balážová. V 1. kole zdolala po tuhom boji Giorgiu Piccolinovú z Talianska 4:3. V osemfinále ju ešte v piatok o 16.00 h čakala Švajčiarka Rachel Moretová. V akcii bola aj Tatiana Kukuľková (15.10), ktorá narazila v osemfinále na Sofiu-Xuan Zhang zo Španielska.

V Sarajeve sa hrá o päť olympijských miesteniek v oboch kategóriách. Prvé si vybojujú vo vyraďovačke víťazi semifinále (finále sa už nehrá - pozn.). Ďalšie miestenky sa rozdajú v tretej fáze (sobota a nedeľa).

V nej sa predstavia hráči a hráčky, ktoré sa ešte nekvalifikovali. Postúpia obaja finalisti a potom ešte aj víťaz duelu medzi zdolanými semifinalistami.