Liba, Jágr, Nummelin a ďalší: IIHF počas víkendu navždy zveční nesmrteľný prínos pána Jaromíra

Jaromír Jágr v pittsburskom dreseJaromír Jágr v pittsburskom drese Zdroj: SITA/AP/Gene Puskar

PRAHA - Najvýraznejšia postava českej hokejovej histórie Jaromír Jágr bude v nedeľu v Prahe uvedený do Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie.

Rovnakého ocenenia sa dočkajú aj ďalší dvaja útočníci, ktorí zbierali úspechy v československej reprezentácii, Jaroslav Pouzar a Igor Liba. O deň skôr bude ocenená aj česká reprezentácia, ktorá v roku 1998 ovládla v Nagane prvý olympijský turnaj, na ktorom štartovali hráči z NHL. IIHF sa totiž na tohtoročnom svetovom šampionáte rozhodla usporiadať dva slávnostné ceremoniály.

V sobotu sa tak v Clarion Congress hoteli budú udeľovať takzvané "ceny prispievateľov". Bývalý rumunský obranca Desideriu Varga získa Richard "Bibi" Torriani Award pre hokejistu z krajiny mimo svetovej špičky, Anatolij Brezvin z Ukrajiny Cenu Paula Loicqa za prínos svetovému hokeju, ocenený bude preslávený americký športový komentátor Al Michaels a bývalý švajčiarsky útočník Markus Graf. Z českého pohľadu je ale najzaujímavejšie udelenie špeciálnej ceny víťaznému tímu z Nagana.

Nedeľné dopoludnie potom federácia vyhradila pre ocenenie bývalých vynikajúcich hráčov. Spoločne s Jágrom, Pouzarom a Libom budú do Siene slávy uvedení Švéd Kenny Jonsson, Petteri Nummelin z Fínska, Kanaďan Ryan Smyth, Američanka Natalie Darwitzová a v kategórii budovateľov kanadská trénerka Mel Davidsonová.

Český hokej má v Sieni slávy IIHF 24 zástupcov. Ako posledný do nej boli v roku 2015 počas predchádzajúcich MS v Prahe uvedení olympijskí víťazi z Nagana Dominik Hašek a Robert Reichel.

Viac o téme: Jaromír Jágr IIHF Igor Liba Sieň slávy Ryan Smyth Petteri Nummelin Kenny Jonsson Anatolij Brezvin
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy