Rozprávkový piatok pre športové Slovensko: Naše reprezentantky vybojovali zlato!

Slovenská vlajka - ilustračné fotoSlovenská vlajka - ilustračné foto Zdroj: Getty Images

LONATO - Slovenské strelkyne získali v piatok na ME v brokových disciplínach v talianskom Lonate zlatú medailu v skeete družstiev.

Trio v zložení Vanesa Hocková, Monika Štibravá a Danka Barteková nazbieralo celkovo 352 bodov, o dva body viac ako druhé Taliansko. Bronz si vybojoval Cyprus (349). Vanesa Hocková si v kvalifikácii zároveň zaistila postup do finále jednotlivcov nástrelom 120.

V. Hocková skončila v kvalifikácii na druhej priečke, predstihla ju iba Lucie Anastassiouová z Francúzska výkonom 121. K titulu majsteriek Európy v tímoch prispela Štibravá nástrelom 119 a iba v dodatočnom rozstrele jej ušiel postup do finále v individuálnej súťaži.

Celkovo obsadila ôsmu pozíciu. Barteková dosiahla ako tretia členka víťazného tímu 113 bodov a v kvalifikácii jej patrilo 21. miesto. Finále jednotlivkýň bolo na programe od 15.00 h.

Medailu v skeete družstiev získali aj slovenské juniorky. Trojica Miroslava Hocková, Adriana Zajíčková, Dominika Valková skončila na striebornej pozícii výkonom 332, iba bod za víťazným Talianskom.

Hocková obsadila štvrté miesto v skeete žien

Slovenská strelkyňa Vanesa Hocková obsadila na ME v brokových disciplínach v talianskom Lonate štvrté miesto v skeete žien. V piatkovom finále zostrelila 33 zo 40 terčov. Zlato získala domáca Diana Bacosiová, ktorá triumfovala nástrelom 56 bodov pred Francúzkou Lucie Anastassiouovou a Dariou Turulovou (neutrálny šport.).

Hocková si v kvalifikácii zaistila postup do šesťčlenného finále jednotlivcov nástrelom 120. Vo finále jej tesne unikla medaila, od postupu medzi najlepšiu trojku ju po 40-tke delil len jeden zostrelený "holub". V kvalifikácii sa predstavili aj ďalšie Slovenky. Monika Štibravá skončila s nástrelom 119 na ôsmom mieste, postup do finále jej ušiel iba v dodatočnom rozstrele. Lucia Kopčanová sa umiestnila na 13. a Danka Barteková na 21. priečke.

Dvadsaťštyriročná Hocková predtým v piatok získala spoločne s Monikou Štibravou a Dankou Bartekovou zlato v skeete družstiev.
      
ME v brokových disciplínach - Lonato:

skeet ženy - súťaž tímov: 1. SLOVENSKO (Vanesa Hocková, Monika Štibravá a Danka Barteková) 352 b., 2. Taliansko 350, 3. Cyprus 349, 4. Veľká Británia 339, 5. Česko 337, 6. Nemecko 328

skeet juniorky - súťaž tímov: 1. Taliansko 333, 2. SLOVENSKO (Miroslava Hocková, Adriana Zajíčková, Dominika Valková) 332, 3. Nemecko 327

skeet ženy - finále: 1. Diana Bacosiová (Tal.) 56, 2. Lucie Anastassiouová (Fr.) 51, 3. Daria Turulová (neutr.) 41, 4. Vanesa HOCKOVÁ (SR) 33, ..., kval.: 8. Monika ŠTIBRAVÁ 119+3, 13. Lucia KOPČANOVÁ 116, 21. Danka BARTEKOVÁ 113, 35. Adela SEPEKOVÁ (všetky SR)  104

Viac o téme: Danka Barteková Skeet Vanesa Hocková Monika Štibravá
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy