Fantastický úspech pre slovenský šport: Naša reprezentantka triumfovala v náročných podmienkach

Viktória Chladoňová (v strede) oslavuje triumf na pretekoch Viktória Chladoňová (v strede) oslavuje triumf na pretekoch "juniors series" v Novom Meste na Morave Zdroj: Facebook/SZC - Slovensky Zvaz Cyklistiky

NOVÉ MESTO NA MORAVE - Slovenská reprezentantka v cyklistike Viktória Chladoňová zvíťazila v pretekoch Svetového pohára juniorov v Novom Meste na Morave. Na náročnej trati preťala cieľovú pásku s takmer minútovým náskokom na svoje súperky.

Na druhom mieste skončila Rafaelle Carrierová z Kanady, najlepšiu trojku doplnila Slovinka Tereza Maruša Sarkóziová. "Štartovala som v polovici štartového poľa s číslom 44, takže som sa snažila dostať sa dopredu počas zavádzacieho kola. To sa mi podarilo. Celé preteky som sa pokúšala ísť svoje tempo a pomaly som svoj náskok navyšovala.

Trať bola veľmi technická a náročná, korene sa šmýkali a bolo ťažké vyjsť niektoré výjazdy. Išlo sa mi ale dobre, a na to, že to boli moje druhé XCO preteky tento rok, som veľmi prekvapená a šťastná z výsledku. Vôbec som to nečakala," uviedla Chladoňová v tlačovej správe Slovenského zväzu cyklistiky.

Na podujatí štartovali aj ďalšie dve slovenské pretekárky. Dorota Vojtíšková obsadila 30. priečku a Ema Smatanová sa umiestnila na 56. pozícii. V kategórii juniorov skončil na 42. priečke Lukáš Vranák a Tadeáš Cesnek obsadil 120. miesto.

Viac o téme: Nové mesto na Morave Viktória Chladoňová Svetový pohár juniorov