MS V HOKEJI 2024 Česko žije hokejom: Majstri sveta ovládnu Staromestské námestie

Majstrovské oslavy českého tímu Majstrovské oslavy českého tímu Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Českí hokejisti si dnes budú môcť vychutnať oslavy zisku titulu majstrov sveta s fanúšikmi na Staromestskom námestí. Informovalo o tom tlačové oddelenie Českého hokeja. Začiatok akcie je naplánovaný na 17. hodinu.

Práve Staromestské námestie bolo v minulosti tradičným miestom na privítanie a oslavy s hokejistmi po ich veľkých triumfoch. Okrem iného si tam vychutnával víťazstvo aj olympijský tím z Nagana. Ľudia tam mohli sledovať na veľkoplošnej obrazovke aj nedeľné finále, v ktorom Česi zdolali Švajčiarov 2:0.

"Vždy sa to hrá pre fanúšikov. A keď sú takí fanúšikovia, je to obrovská motivácia pre všetkých: hráčov, trénerov, realizačný tím, jednoducho pre všetkých. Sme za tú podporu strašne radi a myslím, že chlapci ju cítili," vyhlásil kouč Radim Rulík.

Podporu a atmosféra označil za šiesteho hráča v poli. "Pre tím to bol doping a potrebná energia vo chvíľach, keď si napríklad niekto hovoril, že už to nedá, ale potom vydýchol a šiel do toho zase znova. Chalani boli vďaka tomu neustále odhodlaní. Vedeli sme, že sú ľudia vo fanzóne, že to sledujú na Staromáku... Pre tých ľudí tam chlapci nechali všetko," povedal Rulík.

Česi dosiahli na zlato prvýkrát od triumfu v roku 2010 v Kolíne nad Rýnom a Mannheime, pri ktorom bol aj súčasný kapitán tímu Roman Červenka. Zverenci trénera Radima Rulíka triumfovali v ére samostatného Česka siedmykrát, šesť zlatých medailí získalo bývalé Československo.

Po desaťročnom pôste na veľkých medzinárodných akciách vybojovali Česi druhú medailu za posledné tri ročníky po bronze z roku 2022 v Tampere a Helsinkách. Švajčiari ziskom striebra vyrovnali svoj historický počin z rokov 1935, 2013 a 2018.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 42

Viac o téme: Praha Česko Radim Rulík MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy