MS V HOKEJI 2024 Kto neskáče, nie je Čech! Praha sa raduje, šampiónov vítajú tisícky ľudí

Hokejisti Česka oslavujú zisk titulu na MS v hokeji 2024 spolu s fanúšikmi na námestí v PraheHokejisti Česka oslavujú zisk titulu na MS v hokeji 2024 spolu s fanúšikmi na námestí v Prahe Zdroj: Profimedia

PRAHA - Tisícky ľudí oslavujú s národným hokejovým tímom na Staromestskom námestí v Prahe zisk titulu majstrov sveta.

Hokejisti po príchode najprv vyliezli aj s pohárom na strechu autobusu, fanúšikovia ich privítali nadšeným krikom a skandovaním "kto neskáče, nie je Čech". Až po pár minútach reprezentanti vypočúvali volanie "poďte sem" a vydali sa na pódium.

Viacerí z fanúšikov si obliekli hokejové dresy alebo si na tváre namaľovali české národné farby. Doniesli si tiež české vlajky či vuvuzely.

Program sa začal na Staromestskom námestí už hodinu po poludní. Hudobné vystúpenie sprevádzali zostrihy najlepších momentov šampionátu.

V centre metropoly, rovnako ako na iných miestach Česka, už zisk titulu oslávili tisíce fanúšikov v nedeľu, bezprostredne po večernom finále.

Privítanie hokejových majstrov sveta zažilo Staromestské námestie, už tradičné miesto osláv, po 14 rokoch. Vtedy vo finále zvíťazil národný tím na turnaji v Nemecku nad Ruskom. Na tohtoročnom domácom šampionáte porazili českí reprezentanti Švajčiarsko.

Viac o téme: Praha Česko MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/Český hokej
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy