Včera u premiéra, dnes ešte vyššie: Českí hokejisti pokračujú v oslavovaní majstrovského titulu

Českí hokejisti pózujú fotografom  po výhre vo finálovom zápase Česká republika - Švajčiarsko na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v PraheČeskí hokejisti pózujú fotografom po výhre vo finálovom zápase Česká republika - Švajčiarsko na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Prahe Zdroj: TASR/AP/Darko Vojinovic

PRAHA - Český prezident Petr Pavel prijal na Pražskom hrade českých hokejistov, ktorí v nedeľu získali zlaté medaily na domácich majstrovstvách sveta.

Poďakoval im za bojovnosť, ktorú na turnaji predviedli. Od prezidenta Českého hokeja Aloisa Hadamczika dostal Pavel zlatú medailu, od kapitána Romana Červenku podpísaný dres českého tímu a od kanoniera Davida Pastrňáka hokejku. Hokejisti prišli s medailami aj pohárom.

Českí hokejisti sa stali majstrami sveta po 14 rokoch a po 39 rokoch sa im to podarilo na domácom ľade. Vo finále v pražskej O2 aréne porazili Švajčiarsko 2:0. Prezident Pavel im poďakoval aj v šatni bezprostredne po zápase.

V stredu privítal hokejistu v záhrade pražskej Kramářovej vily premiér Petr Fiala a udelil im pamätnú medailu Karla Kramářa.

Viac o téme: Česká hokejová reprezentácia MS v hokeji 2024 Petr Pavel
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy