VIDEO Polievka reaguje na vypadnutie z nominácie na EURO: Chvíľu bude trvať, kým sa cez to dostanem

Róbert Polievka počas tlačovej konferencieRóbert Polievka počas tlačovej konferencie Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenský útočník Róbert Polievka sa nakoniec nepredstaví na európskom šampionáte v Nemecku.

Pre 28-ročného futbalistu to bolo naozaj obrovské sklamanie, ale rozhodnutie trénera národného tímu Francesca Calzonu rešpektuje. Taliansky manažér mu odporučil prestup do kvalitnejšej ligy, aby dokázal svoje strelecké schopnosti aj na vyššej úrovni.

Polievka sa v priebehu desiatich duelov v reprezentačnom drese ako jeden z najlepších strelcov slovenskej ligy gólovo nepresadil. Calzona v tejto súvislosti kritizoval aj kvalitu slovenskej ligy.

"Je mi to ľúto veľmi, mrzí ma to strašne. Možno som mal pred sebou veľkú šancu. Chvíľu bude trvať, kým sa cez to dostanem. Je to život a stále je to len šport. Súhlasím s tým, že nemám formu v reprezentácii, ja to dobre viem. Ja sa na trénera nehnevám. Padli nejaké slová, čo sme si medzi sebou povedali, ale ja ho ako trénera aj kabínu rešpektujem," povedal Polievka v rozhovore pre RTVS Šport.

Podľa správ RTVS by sa mal Polievka v lete presunúť k našim južným susedom z Maďarska, ale meno záujemcu o jeho služby zatiaľ nie je známe.

"Už som sa z vyjadrení poučil, ľudia sa vždy chytia všetkého. Už je niečo dohodnuté. Ja však stále čakám na potvrdenie, nech sa dohodnú kluby. Bez toho nebudem nič viac konkretizovať," dodal hráč tímu MFK Dukla Banská Bystrica.

Viac o téme: Slovenská futbalová reprezentácia Róbert Polievka EURO 2024 MFK Dukla Banská Bystrica Francesco Calzona ME v Nemecku 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Instagram/Šport RTVS
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy