Budúcnosť šéfa českého hokeja je spečatená: Keď budeme jednotní, budeme vyhrávať

Prezident českého hokejového zväzu Alois HadamczikPrezident českého hokejového zväzu Alois Hadamczik Zdroj: Profimedia

PRAHA - Na čele Českého zväzu ľadového hokeja (ČSLH) bude ďalšie štyri roky súčasný prezident Alois Hadamczik.

Na dnešnej volebnej konferencii v Prahe bol 71-ročný bývalý kouč jediným kandidátom a od 61 prítomných delegátov dostal 59 hlasov. Na predĺženie mandátu ich potreboval aspoň 31. Viceprezidentmi boli zvolení Petr Bříza za výkonnostný hokej a Jan Tůma za vrcholový hokej.

Hadamczik má za sebou v pozícii najvyššie postaveného muža českého hokeja dva roky. V júni 2022 nahradil dlhoročného šéfa ČSLH Tomáša Krála, ktorý na funkciu rezignoval. Kým vtedy bol Hadamczik jedným z pätice kandidátov, tentoraz prichádzal do úvahy ako jediný vážnejší konkurent bývalý šéf extraligy Josef Řezníček, ktorý kandidatúru ale predčasne vzdal.

"Zrejme ste ocenili moju prácu za posledné dva roky. Svoju funkciu budem vykonávať ďalej, a to s akýmkoľvek tímom, pretože som tu pre Český hokej," povedal po svojom zvolení Hadamczik, ktorého pozíciu popri inom výrazne posilnilo aj po všetkých stránkach veľmi úspešné májové majstrovstvá sveta v Prahe a Ostrave. Stanovilo nový divácky rekord histórie šampionátov a Česi sa stali po 14 rokoch svetovými šampiónmi.

Hadamczik pripomenul odvedenú prácu zväzu a hlavné zmeny za dobu svojho dvojročného pôsobenia v pozícii šéfa ČSLH. "Čo sme mali urobiť na zväze, to sme urobili. Napravili sme veľa vecí, nastavili sme kontrolné mechanizmy, presunuli sme Sieň slávy," uviedol.

"Chcem ďalej dbať na dobré meno zväzu. Hokej musí byť jednotný. Keď budeme jednotní, budeme vyhrávať. Ak sa náš hokej bude deliť na skupinky a nebude jednotný, bude to zlé. Nemôžeme byť päťkoalícia. My budeme vyhrávať jedine tým, že budeme pracovať jednotne ako Český hokej," dodal Hadamczik.

Podobne jednoznačné ako voľba prezidenta bolo aj hlasovanie o pozíciách viceprezidentov. Bříza svoju úlohu obhájil vďaka 47 hlasom, jeho jediný konkurent Bedřich Ščerban ich dostal 13. Tůma, prezident Asociácie profesionálnych klubov ľadového hokeja, ktorá od mája 2022 riadi extraligu, získal 50 hlasov, zatiaľ čo Petr Dědek len 11.

Hlasovanie o všetkých voľbách v priebehu dnešnej konferencie prebehlo nakoniec verejne, hoci podľa pôvodného plánu malo byť tajné. Delegáti si ale 39 hlasmi odsúhlasili verejnú voľbu, ktorú v úvode konferencie navrhol generálny riaditeľ Sparty Peter Vosmík, jeden z kandidátov na post vo výkonnom výbore zväzu. Za zachovanie tajnej voľby sa vyslovilo len 22 delegátov.

Viac o téme: Česko Alois Hadamczik Cslh Petr Bříza Jan Tůma
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy