EURO 2024 Obavy vo Francúzsku i v Reale: Mbappé utrpel zlomeninu, prvé odhady neveštia nič dobré

Francúzsky útočník Kylian Mbappé utrpel zlomeninu nosaFrancúzsky útočník Kylian Mbappé utrpel zlomeninu nosa Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

DÜSSELDORF - Francúzski futbalisti síce vstúpili do európskeho šampionátu víťazstvom nad Rakúskom 1:0, ale v Düsseldorfe skoro prišli o svoju najväčšiu hviezdu.

Kylian Mbappé úvodné stretnutie nedohral a podľa správ z francúzskeho tábora má zlomený nos. Pokiaľ bude môcť v turnaji vôbec pokračovať, tak len so špeciálnou maskou.

Mbappé nastúpil na prvý zápas na veľkom turnaji ako kapitán Francúzska. Páska na rukáve mu však šťastie nepriniesla. Štyri minúty pred koncom základnej hracej doby vo výskoku narazil hlavou do ramena rakúskeho stopéra Kevina Dansa.

V okamihu mal tvár aj dres od krvi, ktorá sa mu hrnula z nosa. Zatiaľ čo bol ošetrovaný za postrannou čiarou, Francúzi hrali v desiatich a boli pod veľkým tlakom. Mbappé sa v tej chvíli vrátil na trávnik aj bez súhlasu rozhodcu, vynútil si tak prerušenie hry a možnosť vystriedať, aj keď za cenu žltej karty.

"Nos vôbec nevyzerá dobre. Je to pre nás komplikácia a škrvna na dnešnom večeri," povedal hneď po zápase tréner Didier Deschamps. Na otázku, aké veľké oslabenie by to pre jeho mužstvo bolo, odpovedal: "Nechcem sa púšťať do nejakých hypotéz. S Kylianom je tím vždy silnejší, ale keď to bude potrebné, dokážeme hrať aj bez neho."

Francúzsky útočník Kylian Mbappé Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

Mbappé bol hneď zo štadióna prevezený na kliniku v Düsseldorfe, kde röntgenové vyšetrenie potvrdilo, že nos je naozaj zlomený. Ale predseda francúzskeho zväzu Philippe Diallo oznámil novinárom, že operácia nebola nutná. Zranený útočník sa ešte v noci vrátil do základného tábora tímu pri meste Padeborn.

Vedenie výpravy neskôr v tlačovej správe uviedlo, že pre Mbappého bude vyrobená špeciálna maska, ktorá by po nevyhnutnej starostlivosti umožnila zvážiť, či sa môže znova zapojiť do hry. Zatiaľ nie je jasné, či to bude už v piatkovom zápase proti Holandsku v Lipsku. Bývalý lekár francúzskeho tímu Fabrice Bryand v rozhovore pre denník L'Equipe uviedol, že Mbappého absencia by mohla trvať až desať dní.

Kapitán tímu by tak mohol znova hrať až po skončení skupinovej fázy šampionátu. Mbappé by pritom mal byť hlavným tromfom "Les Bleus" pri útoku na európsky titul. Hviezdny útočník síce v prvom zápase nepodal oslnivý výkon, napriek tomu sa postaral o rozhodujúci okamih. Zbavil sa rýchlym prienikom obrancov, odcentroval a Maximilian Wöber nasmeroval loptu do vlastnej siete.

"Máme o Kyliana obavy. Stále nevieme, aká je situácia. Dúfame, že to nie je príliš vážne a že bude s nami po zvyšok šampionátu," prial si stredopoliar N'Golo Kanté po tom, čo dostal cenu pre hráča zápasu. Práve on prevzal pre zvyšok stretnutia kapitánsku pásku.

Mbappého zranenie sledujú s obavami aj v Madride. Dvadsaťpäťročný útočník, ktorý má na konte 80 medzištátnych zápasov a 47 gólov, necelé dva týždne pred šampionátom podpísal päťročný kontrakt s Realom. Podľa zahraničných médií by si mal ročne zarobiť 15 miliónov eur a k tomu ako voľný hráč dostane prestupový bonus 100 miliónov eur rozložený do piatich rokov.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10

Viac o téme: Francúzsko EURO 2024 Kylian Mbappé
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/MARCA
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy