Trnava potvrdila úlohu favorita proti Petržalke

Kone Koro Issa a Peter ŠedivýKone Koro Issa a Peter Šedivý Zdroj: SITA

TRNAVA - V Trnave už v 3. min zraneného Bernátha vystriedal Nascimento a domáci Guldan otvoril skóre strelou z vnútra šestnástky. V 12. min pokus Mikoviča išiel tesne vedľa pravej žrde bránky Petržalky.

V ďalšom priebehu sa obe mužstvá snažili o útočný futbal, pre nepresné prihrávky sa však k zakončeniu nedostávali. Až v 31. min vybojoval Neto pri autovej čiare stratenú loptu, ideálne našiel Kopúnka a ten strelou spoza pokutového územia prekonal Jenča druhý raz. O päť minút neskôr bomba Mikoviča "knokautovala" stopéra hostí Šedivého, ale ten sa po krátkom ošetrení vrátil na trávnik. V 41. min prudkú strelu Doležaja z priameho kopu pod brvno dokázal hosťujúci gólman vyboxovať na roh. Záver polčasu patril Petržalke, ktorá zahrávala dva rohové kopy a po druhom z nich znížil Kiss na polčasových 2:1 z pohľadu domácich.

V druhom polčase sa Trnavčania snažili pridať tretí gól a upokojiť ním dianie na ihrisku. V 51. min nevyužil dobrú príležitosť Nascimento, keď neatakovaný v šestnástke netrafil bránku. V 56. min mohli hostia vyrovnať: Čikoš prehodil Slovenčiaka, ale Doležaj odkopom včas zachránil. Krátko pred uplynutím hodiny hry dostal Doležaj zbytočnú žltú kartu, už ôsmu, a tak si dva zápasy nezahrá. Hostia sa pokúšali o vyrovnanie, ale v 71. min inkasovali po nevídanom sóle. Koro Kone prešprintoval z hĺbky vlastného poľa celú polovicu ihriska, utiekol dvom obrancom Petržalky a ponad vybiehajúceho Jenča zvýšil na napokon konečných 3:1.

FC Spartak Trnava - MFK Petržalka 3:1 (2:1)
Góly: 3. M. Guldan, 31. Kopúnek, 71. Koro Kone - 44. F. Kiss, ŽK: 29. Mikovič, 59. Doležaj (obaja Trnava), rozhodovali: Vlk - Vorel, Vindiš, 2136 divákov

Spartak: Slovenčiak - Kožuch, Banovič, Doležaj, Juhász - Koro Kone, Kopúnek, Neto, Mikovič (81. Železník) - Ľ. Bernáth (3. Nascimento dos Santos "Pítio"), M. Guldan (52. Súkenník)
Petržalka: Jenčo - Čikoš, Šedivý, Mitrovič, Machovec (81. Diogo Pires) - F. Kiss, Hílek - Pavol Ďurica (66. Mikulič), P. Sedlák, P. Fieber ml. - Augustín (59. Szarka)

Milan Malatinský (tréner Trnavy): "Mali sme výborný úvod a dali sme gól. Druhý presný zásah po polhodine hry nás upokojil, ale podobne ako v zápase so Senicou sme krátko pred prestávkou inkasovali. Aj preto bol druhý polčas z našej strany nervózny, našťastie však nasledoval famózny gól Kora a zaslúžene sme zvíťazili."

Peter Fieber st. (tréner Petržalky): "Sme v ťažkej situácii a preto sme dnes chceli v Trnave zabodovať. Nepodarilo sa nám to, pretože v prvom polčase sme inkasovali dva ´školácke´ góly, a hoci sme pred prestávkou znížili, nepodarilo sa nám v druhej časti vyrovnať. Zápas sme si prakticky prehrali sami."