VIDEO Košice vyhrali v Žiline, tri body Andrašovského

Dravecký pred LacomDravecký pred Lacom Zdroj: SITA

ŽILINA - V prvej desaťminútovke sa oba tímy iba oťukávali. Súperovho brankára ohrozil len Jenčík, na domácej strane zasa nebol úspešný Vala. V druhej polovici Košičania rozohrali svoju hru a v 11. minúte ich po strele od modrej čiary dostal do vedenia Homer.

O pár sekúnd na to sa presadil po individuálnej akcii aj Grman a východniari viedli o dva góly. Za Žilinu mohol skorigovať v 16. minúte Heš, no puk po jeho tvrdej strele skončil len na hornej žrdi Hudáčkovej brány.

Do prostredného dejstva vstúpili lepšie domáci. Horský po kombinácii s Troligom ešte neuspel, ale Valášek po samostatnom prieniku namieril puk ponad lapačku hosťujúceho gólmana a znížil na 1:2. Vyrovnať mohol v polovici duelu Drevenák, ktorý zachytil rozohrávku súpera, natlačil sa do pásma, ale puk namieril len do Hudáčkovej náruče. Jedinú výraznejšiu možnosť Košičanov v tejto časti hry nedokázal využiť v 34. minúte Gron.

Tretiu tretinu začali Žilinčania s túžbou vyrovnať. V spleti hráčov pred súperovou bránou ale nedokázal dotlačiť puk do siete Nemec. Košičania sa sústredili prevažne na hru zo zabezpečenej obrany a elimináciu útočného snaženia domácich. Do útoku vyrážali len zriedkavo. Ojedinelú príležitosť nepremenil Gron. V závere sa dal zbytočne vylúčiť domáci Kokavec a ponúknutú šancu hostia využili. V 56. minúte zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov Dušan Andrašovský. Ten istý hráč prekonal Laca aj rovných 120 sekúnd pred sirénou a uzavrel na konečných 1:4.

MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Góly: 26. Valášek (Drevenák, Dlouhý) - 11. Homer (J. Tabaček, Dravecký), 12. Michal Grman (Andrašovský), 56. Andrašovský (J. Tabaček, Michel Miklík), 58. Andrašovský (Kristek)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Rovenský, V. Snášel, 1236 divákov

Žilina: M. Laco - Krčula, Dlouhý, Ftorek, Heš, Grill, Milovanovič - Stupka, Hreus, M. Kokavec - V. Nemec, I. Rataj, Vala - Petruška, T. Troliga, Horský - Drevenák, Valášek, Hajnik

Košice: J. Hudáček - Homer, J. Tabaček, Deyl, M. Šterbák, Šeda, Michal Grman - Andrašovský, Kristek, Michel Miklík - P. Bartoš, S. Gron, Dravecký - Huba, Jenčík, Fabuš - M. Baláž, Martin Frolík, Gmitter

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "V prvej tretine Košice hrali dobre aj kombinačne, korčuľovali a nepúšťali nás do šancí. V druhej tretine súper trocha poľavil, my sme začali lepšie kombinovať, vytvorili sme si šance. Nechcem to už však opakovať ako párkrát predtým, že z vytvorených príležitostí nedáme gól, častokrát aj šťastie nie je na našej strane. V tretej tretine nás súper už nepustil k ničomu, zvýšil svoj náskok, naopak, my už sme nedali ani jeden gól a bez tých sa vyhrávať nedá."

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): "Začiatok zápasu nám vyšiel dobre, išli sme do vedenia, darila sa nám kombinácia a strelili sme úvodné dva góly. Začiatok druhej tretiny sme mali trochu horší. Doplatili sme na vylúčenia a súper strelil kontaktný gól. Žilinčania viac otvorili hru, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Do poslednej tretiny sme nastúpili koncentrovane a snahu domácich sa nám podarilo odraziť. V závere sme strelili dva pekné góly a po celkom dobrom výkone sme zaslúžene zvíťazili."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv