28. kolo Extraligy žien, Dobrí anjeli zdolali Ružomberok

Chantelle Handy z Ružomberka a Ashley Shields z KošícChantelle Handy z Ružomberka a Ashley Shields z Košíc Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 28. kola extraligy v basketbale žien:

skupina o 1. - 6. miesto:

ŽBK Whirlpool Poprad - BK PU Bemaco Prešov 78:67 (20:16, 15:10, 22:25, 21:16)
Najviac bodov: Lásková a Brackettová po 20, Andrea Oravcová 16 - Ciappinová 14, Pindrochová a Angelika Oravcová po 12
TH: 16/13 - 20/15, trojky: 3 - 6, fauly: 20 - 15, rozhodovali: Brziak a Tomašovič, 500 divákov
Obidve družstvá nastúpili s vedomím, že ich poradie v tabuľke sa už nezmení a taký bol aj celkový obraz hry. Popradčanky chceli potvrdiť, že na domácej palubovke vedia víťaziť a toto platilo od úvodnej sekundy. Prešovčanky sa do vedenia nedostali ani raz. Napokon sa z triumfu tešili domáce hráčky, keď zdolali Prešov o 11 bodov 78:67.

MBK REGIÓN Rožňava - BK Inpek UKF Nitra 53:63 (16:19, 11:8, 10:20, 16:16)
Najviac bodov: Libičová 17, Kalafutová 16, Beňušková a Lászlóová po 6 - Guzmanová 18 (5 trojok), Dostyová 12, Borovičková 5
TH: 18/15 – 18/14, trojky: 0 - 9 , fauly: 15 - 22, rozhodovali: Bohucký a Mlynský, 300 divákov
Domáce hráčky chceli odčiniť zlý dojem zo stretnutia v Nitre a dokázali držať veľmi dlho krok s favoritkamii. V zápase tréner hostiek svoje hráčky vôbec nešetril, dievčatá dreli celý zápas, ale domáce sa im dokázali hlavne bojovnosťou priblížiť a nebyť vychýlenej mušky domácich, mohol byť výsledok zápasu iný. O osude stretnutia totiž rozhodlo 9 úspešných trojok (Guzmanová 5) Nitry, kým domáce nedali ani jednu. Chlieb sa lámal v 3. štvrtine. V nej domáce hráčky nepremieňali svoje strelecké pozície a súper poľahky zvyšoval svoj náskok. Najvyšší rozdiel v skóre bol po trojke Guzmanovej v 35. minúte, keď Rožňava prehrávala už o 13 bodov 45:58. Hostky si napokon odniesli víťazstvo o 10 bodov - 63:53.

Dobrí anjeli Košice - MBK Ružomberok 71:55 (16:12, 18:18, 25:8, 12:17)
Najviac bodov: Shieldsová 26, Jurčenková 11, Lawlessová 9 - Podešvová 14, Tarasovová 11, Dicksonová 8
TH: 20/14 - 6/3, trojky: 1 - 0, fauly: 15 - 20, rozhodovali: Gabara a Fuska, 1400 divákov
V stretnutí dvoch najlepších extraligových tímov bol úvodný polčas bol bodovo vyrovnaný, po zmene strán domáci tím postupne ovládol palubovku a v 29. min bol stav 55:36. Vôbec najvyšší 26-bodový rozdiel bol v 38. min, keď úradujúce majsterky viedli 71:45. Tým, že v koncovke zápasu sa už strelecky nepresadili, Ružomberok znížil na konečných 55:71.