VIDEO San Jose zvládlo siedmy zápas, Detroit končí

Radosť hráčov San JoseRadosť hráčov San Jose Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Detroitu Red Wings prehrali v rozhodujúcom siedmom zápase semifinále play-off Západnej konferencie NHL na ľade San Jose 2:3. Nestali sa tak štvrtým klubom v histórii, ktorý by v nadstavbe otočil sériu z 0:3. Vo finále konferencie si San Jose zahrá s Vancouverom.

Sharks síce prehajdákali vedenie 3:0 v sérii a dopustili, aby Detroit vyrovnal na 3:3. No v noci na piatok sa vyhli kolapsu, keď už v prvej tretine viedli 2:0 po góloch Devina Setoguchiho a Logana Couturea. Hostia síce znížili po zásahu Henrika Zetterberga v 34. minúte, ale San Jose opäť do dvojgólového vedenia dostal necelých osem minút pred koncom Patrick Marleau. Kontaktný gól Pavla Dacjuka v 54. minúte hosťom napokon nestačil.

Brankár San Jose Antti Niemi podržal spoluhráčov 38 úspešnými zásahmi. Záverečný tlak hostí ovocie nepriniesol, hoci nebezpečná bola najmä strela Dacjuka 28 sekúnd pred záverečnou sirénou, pri ktorej sa excelentným zákrokom blysol Niemi.

"Pre mňa je to zatiaľ najlepšia séria, ktorej súčasťou som bol," opísal strhujúce súboje mladík v drese Sharks Logan Couture, ktorý prispel k štvrtkovému triumfu svojho mužstva jedným presným zásahom.

"Už dnes sa začneme pripravovať na Vancouver," poznamenal kormidelník "žralokov" Todd McLellan

"Som spokojný s naším úsilím. Teší ma rast našich mladých hráčov. Elitní útočníci ako Daciuk alebo Zetterberg odohrali fantastickú sériu a ukázali vynikajúce vodcovské schopnosti," vyjadril svoju spokojnosť kouč mužstva z Detroitu Mike Babcock.

Západná konferencia:

San Jose - Detroit 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) - konečný výsledok série 4:3
Góly: 13. Setoguchi (J. Thornton, Dan Boyle), 20. Couture, 53. Marleau (Setoguchi, Dan Boyle) - 34. Zetterberg (Filppula), 54. Daciuk (B. Stuart, J. Ericsson). Vylúčení: 4:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:40, brankári: Niemi - Howard. Diváci: 17 562.

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com