Hantuchová uštedrila Radwanskej kanára, aj tak vypadla

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová Zdroj: SITA

CARLSBAD - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová nasadená ako ôsma prehrala vo štvrťfinále na turnaji WTA Mercury Insurance Open v kalifornskom Carlsbade s mierne favorizovanou trojkou "pavúka" Agnieszkou Radwanskou z Poľska za 131 minút 6:0, 4:6, 4:6.

V treťom sete pritom viedla 4:3 s brejkom, odvtedy však už neuhrala ani gem. Nič jej napokon nebolo platné, že v tomto dueli nazbierala o dve loptičky viac (78:76).

V prvom sete hrala Hantuchová ako z partesu, kvalitne podávala i returnovala a Radwanskej uštedrila "kanára". V druhom dejstve si Poľka po rýchlom brejku vybudovala náskok 4:1. Hantuchová síce znížila na 3:4, no záver setu patril Radwanskej. V rozhodujúcom dejstve sa Hantuchová po brejku v Tildenovom geme ujala vedenia 4:3, no Radwanská potom získala tri gemy v rade a zabezpečila si účasť v semifinále.

"Škoda toho. Začala som naozaj skvele. Presne tak, ako som mala. Agnieszku som tlačila, k ničomu som ju nepustila, na dvorci som dominovala. Fantasticky sa mi darilo. Na začiatku druhého setu si súperka vyžiadala pauzu na ošetrenie a trošku to narušilo môj rytmus. Tie dva - tri gemy boli veľmi dôležité. Ak by som ich získala, asi by to už bolo o inom. Ona sa však chytila, nie bez dôvodu bola hráčkou prvej desiatky. V ďalšom priebehu si počínala múdrejšie aj aktívnejšie, nič mi nedala zadarmo. Vedenie 4:3 s brejkom v treťom sete proti nej vlastne ešte nič neznamenalo, pretože Agnieszka veľmi dobre returnuje. Sama však nemá najmä druhý servis príliš silný. Vedela som teda, že to jej podanie budem môcť preraziť. Mrzí ma však, že sa mi nepodarilo zvýšiť v tej fáze na 5:3. Celkovo som mala veľmi veľa šancí. Bol to zápas, ktorý som mala v rukách. Napokon to však nevyšlo,"
povedala Daniela Hantuchová.

"Hrám dobre, ale v Stanforde som prehrala 4:6 v treťom so Šarapovovou, teraz rovnako s Radwanskou. Pozitívne je azda len to, že ide o tenistky, ktoré sú či boli v Top 10. Takéto zápasy však môžu urobiť veľký rozdiel, hneď som mohla mať iné leto... Myslím si, že som tu mala na oveľa viac, mohla som pomýšľať aj na titul. Je jedno proti komu hrám. Len to musím znova prelomiť. Možno ide o pár loptičiek, trochu šťastia." dodala Hantuchová.

Hantuchová, teraz 22. v renkingu, si odnáša 120 bodov do hodnotenia a šek na 15 200 dolárov. Do štvrťfinále sa v tomto roku prebojovala šiesty raz.

Proti Radwanskej, 13. v počítačovom poradí, má Hantuchová bilanciu zo vzájomných súbojov 2:5. Nerevanšovala sa jej za vlaňajšiu prehru 4:6, 2:6 zo semifinále tohto podujatia.

Agnieszka Radwanská (Poľ.-3) - Daniela Hantuchová (SR-8) 0:6, 6:4, 6:4

Andrea Petkovicová (Nem.-2) - Sloane Stephensová (USA) 6:2, 6:1

Vera Zvonarevová (Rus.-1) - Sabine Lisická (Nem.-12) 6:3, 3:6, 6:4

Ana Ivanovičová (Srb.-5) - Šuaj Pcheng (Čína-4) 6:4, 6:2