Trnava zostáva lídrom, zvíťazila v Zlatých Moravciach

Milan Pavlovič a Roman ProcházkaMilan Pavlovič a Roman Procházka Zdroj: TASR

ZLATÉ MORAVCE - Vo výbornej atmosfére sa hral od úvodnej minúty otvorený ofenzívny futbal. Už v 7. min Babic šikovne uvoľnil Hrušku, jeho strelu zvnútra šestnástky Raška kryl. Na druhej strane sa do dobrej príležitosti dostal Oravec, z 8 m však Kuciaka neprekonal. V 20. min napriahol z 25 m Pavlovič, Raška si s jeho strelou poradil.

Nádherný futbalový moment priniesla 22. min, keď Procházka spoza pokutového územia strelou do šibenice poriadne vyprášil Kuciakove rukavice. Po polhodine hry Babicov center našiel v pokutovom území Pavelku, jeho hlavičke chýbali centimetre. V 38. min Karhan lišiacky spoza hráča vystrelil, domáci gólman v poslednej chvíli reflexívne vyrazil. V závere prvého dejstva Pavlenda vyzvŕtal obranu Spartaka, posunul Candrákovi, ktorého výborný center na zadnú žrď nedokázal Hruška z troch krokov poslať do siete.

Úvodne momenty druhého dejstva veľa futbalovej krásy nepriniesli. Po hodine hry Babicov center sklepol Pavelka pred Hrušku, ten však neprestrelil obranu Spartaka. O päť minút sa situácia zopakovala, Hruška tentoraz z uhla netrafil bránku. V 67. min striedajúci Brčák vybojoval loptu v súboji s Diallom, uvoľnil Pavelku, ten však mieril iba do obrancu hostí a následnú gólovú strelu Orávika zázračne aj s pomocou žrde vyrazil Raška. V 76. min vyslal nádherný projektil spoza šestnástky Orávik, lopta len o milimetre minula trnavskú svätyňu. O osude stretnutia napokon rozhodla 84. min, keď sa k lopte dostal Vyskočil a z 13 m trafil excelentne k ľavej žrdi Kuciakovej bránky - 0:1. V záverečných minútach sa domáci snažili o vyrovnanie, avšak aktuálny líder tabuľky si tesné víťazstvo ustrážili.

FC ViOn Zlaté Moravce - FC Spartak Trnava 0:1 (0:0)
Gól: 84. Vyskočil, ŽK: Pavlenda, Hruška - Tomaček, Karhan, rozhodovali: Samotný - Borsányi , Poláček, 4225 divákov

Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda (87. Paur), Janečka, Majerník, Chren - Hodek (66. Brčák), Babic, Pavlovič, Hruška - Candrák (54. Orávik), Pavelka

Trnava: Raška - P. Čarnota, Diallo, Koubský, Hanzel -  Procházka, Karhan, Kaščák, Vyskočil - Oravec (69. Tomaček), Koro Kone (88. Bernáth)

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Súhlasím s trénerom hostí, že to bol výborný zápas vo výbornej kulise. Chceli sme vyhrať, dnes nemôžem hráčom nič vyčítať. Bolo to o jednom góle. My sme naše šance nedali a v závere sme inkasovali. Sme smutní, dostávame góly v závere zápasov a tým prichádzame o body."

Pavel Hoftych, tréner Spartaka: "Videli sme prefektný futbal v perfektnej kulise. Obe mužstvá hrali na víťazstvo. Pri gólových šanciach domácich nás podržal Raška. Aj my sme mali svoje možnosti a nakoniec trafil Vyskočil. Tešíme sa z víťazstva nad pre nás nepríjemným súperom."

• Zdroj: SITA, TASR, youtube