VIDEO Plekanec si dal vlastný gól, potom rozhodol o výhre

Tomáš Plekanec (vľavo) sa teší z víťazného góluTomáš Plekanec (vľavo) sa teší z víťazného gólu Zdroj: SITA

BOSTON - Hokejový útočník Tomáš Plekanec rozhodol svojím tretím gólom v sezóne o víťazstve Montrealu vo štvrtkovom zápase NHL na ľade Bostonu 2:1. Český kanonier strelil víťazný gól v polovici tretej tretiny, kedy prekonal brankára Tima Thomasa opakovanou strelou z pravého kruhu na vhadzovanie.

Plekanec bol vyhlásený prvý hviezdou zápasu, v prvej tretine ale ašpiroval skôr na titul smoliara večera. Dal si totiž vlastný gól, keď v obrannom pásme vyhral vhadzovanie nad Bergeronom, puk poslal smerom na bránku a nepozorný gólman Carey Price ho pustil za svoj ​​chrbát.

"Na pol sekundy som pustil puk z očí a zrazu bol v sieti," poznamenal Price, ktorý potom ale 29 zákrokmi doviedol Montreal prvýkrát v sezóne k druhej výhre v rade. Naopak Bruins druhýkrát za sebou prehrali a celkovo si pripísali už šiestu prehru z deviatich stretnutí.

• Zdroj: ČTK, youtube