Tréner Petržalky Hrnčár čaká v Corgoň lige remízové kolo!

Norbert Hrnčár
Norbert Hrnčár

BRATISLAVA - Norbert Hrnčár (41) futbalovo vyrastal v Nitre, ale svoje najväčšie úspechy dosiahol v drese bratislavského Slovana. V sezóne 1998/99 bol pritom, keď sa belasí tešili zo zisku majstrovského titulu. Jeho výkony mu v tom istom ročníku vyniesli aj pozvánku do reprezentačného tímu Slovenska, za ktorý odohral dva zápasy.

Svoju trénerskú kariéru začal v mládežníckych kategóriách Slovana, neskôr pôsobil aj ako asistent hlavného trénera Nečasa v corgoňligovej Senici. V súčasnosti je Norbert Hrnčár hlavným trénerom druholigovej Petržalky a zároveň pôsobí ako asistent Ivana Galáda pri reprezentačnej „dvadsaťjednotke“.

 

V minulej sezóne bol v Petržalke asistentom kormidelníka Vladimíra Goffu. Po jeho odchode sa v lete stal hlavným trénerom klubu, ktorý už dlhodobejšie sužujú finančné problémy. Napriek tomu toto rozhodnutie neľutuje. „Som rád, že som mohol v tejto súťaži naskočiť ako hlavný tréner. Boríme sa s obrovskými vnútroklubovými problémami, o to je naša práca ťažšia. Aj keď je vždy čo zlepšovať, myslím si, že v rámci našich možností musíme byť spokojní s tým, čo sme zatiaľ dosiahli,“ priblížil bývalý technický záložník.

 

Petržalčania majú mladý tím, ktorý sa vo vyrovnanej súťaži drží v strede tabuľky. Na jar by sa z neho mohol posunúť na vyššie priečky. Vedenie klubu však čaká náročná zima, počas ktorej sa bude rozhodovať a jeho budúcnosti. „Potrebujeme čo najlepšie dohrať jesennú časť a uvidíme, čo sa potom bude diať. Ťažko teraz predpovedať, akým smerom sa bude Petržalka uberať. Záleží, či sa podmienky v tomto klube zlepšia, alebo to ostane iba na amatérskej báze,“ zhodnotil Hrnčár.

 

V kuloároch sa už dlhšie špekuluje o vstupe strategického sponzora do petržalského futbalu, ktorý by mal zásadne ovplyvniť ďalšie fungovanie klubu. „Neviem povedať, aké ciele budeme mať, akým smerom sa budeme uberať a s akou víziou pôjdeme ďalej. Najprv sa musia vyriešiť finančné problémy, aby sme s plnou vážnosťou mohli fungovať aj v jarnej časti,“ uviedol tréner o petržalskej budúcnosti.

 

S čitateľmi Športiek sa podelil o svoje tipy na zápasy 16. kola Corgoň ligy.

 Zdroj:
športky.sk, bb
Foto:
SITA

DISKUSIA