VIDEO City po výhre nad Arsenalom na čele, gól Škrtela

Futbalisti City sa vrátili na prvú priečkuFutbalisti City sa vrátili na prvú priečku Zdroj: SITA

LONDÝN - Slovenský obranca Martin Škrtel svojim druhým gólom v sezóne pomohol futbalistom FC Liverpool k triumfu 2:0 v 16. kole Premier League na pôde Aston Villy.

Hostia rozhodli o svojom triumfe už v úvodnej štvrťhodine a oba ich presné zásahy prišli po rohových kopoch. Najskôr sa v 11. minúte presadil Craig Bellamy a o štyri minúty neskôr Škrtel perfektnou hlavičkou z piatich metrov do ľavého horného rohu bránky zvýšil náskok Liverpoolu. Liverpool dosiahol už piate víťazstvo na ihriskách súperov v tejto sezóne a patrí mu šiesta pozícia v priebežnej tabuľke najvyššej anglickej súťaže.

Futbalisti Tottenhamu Hotspur zdolali Sunderland 1:0 gólom Pavľučenka po hodiny hre. Ich šieste domáce víťazstvo za sebou znamená, že sa vrátili na tretie miesto tabuľky pred Chelsea. Hráči Manchesteru City sú s dvojbodovým náskokom na čele ligy, keď v nedeľňajšom šlágri zdolali doma Arsenal Londýn 1:0. O triumfe rozhodol David Silva. Vyrovnaný duel zlomila 53. minúta, v ktorej Mario Balotelli prudko vystrelil z ľavej strany, brankárom vyrazenú loptu odhlavičkoval Sergio Aguero priamo pred Silvu a ten zblízka nezaváhal. City tak vyhrali na svojom štadióne Etihad všetkých osem duelov v tejto sezóne a celý kalendárny rok nenašli na svojom trávniku premožiteľa. Z 27 stretnutí tu dokázali remizovať iba Fulham a Neapol.

Arsenal našiel premožiteľa po ôsmich ligových zápasov bez prehry a v tabuľke okupuje 5. miesto s rovnakou bilanciou ako šiesty Liverpool. Oba tímy ale strácajú na City už dvanásť bodov.

"Je to veľmi dôležité víťazstvo, pretože náš bezprostredný súper v boji o titul - Manchester United si zatiaľ v sezóne počína dobre. Darí sa aj nám, ale sezóna je ešte dlhá. Veľmi ma teší, že sme lídrami súťaže," nechal sa počuť kouč "The Citizens" Roberto Mancini, ktorý už pomýšľa na stredajší domáci súboj so Stoke City.

Pozitívne momenty identifikoval v zápase aj tréner Londýnčanov Arséne Wenger, hoci ho, prirodzene, mrzela bodová strata. "Bol to veľmi tesný zápas, v ktorom mohli uspieť obidve mužstvá. Gratulujem City a predovšetkým ich brankárovi, ktorý mal naozaj svoj deň. Je povzbudzujúce, že sme dokázali hrať vyrovnanú partiu a miestami sme dokonca boli lepší ako takýto súper, no bodovo sme vyšli naprázdno," sumarizoval francúzsky tréner Arsenalu.

Manchester City - Arsenal Londýn 1:0 (0:0)
Gól: 53. Silva

Queens Park Rangers - Manchester United 0:2 (0:1)
Góly: 1. Rooney, 56. Carrick

Aston Villa - FC Liverpool 0:2 (0:2)
Góly: 11. Bellamy, 15. ŠKRTEL

Tottenham Hotspur - Sunderland 1:0 (0:0)
Gól: 61. Pavľučenko