Zabodujú fialky z Bruselu na pôde ofenzívneho Monsu?

Gólová radosť hráčov Anderlechtu po presnom zásahu do siete ruského Lok. Moskva v záverečnom domácom vystúpení v skupine L Európskej ligy (14.12.)Gólová radosť hráčov Anderlechtu po presnom zásahu do siete ruského Lok. Moskva v záverečnom domácom vystúpení v skupine L Európskej ligy (14.12.) Zdroj: SITA

MONS – Belgická elitná futbalová liga má v utorok na programe už len posledné dohrávané stretnutie aktuálneho hracieho kola. Po očakávanej domácej výhre Gentu s Westerlom (3:1) „fialky“ z Anderlechtu o skóre klesli na druhú priečku Pro League. Podarí sa im v náročnej dohrávke na pôde ôsmeho Monsu zvíťaziť?

Anderlecht s tohtosezónnym nováčikom, ktorý sa do najvyššej súťaže vrátil po dvoch rokoch, na vlastnom ihrisku prekvapivo len remizoval. Mons po zásahoch Perbeta a Bourabiu po hodine hry vyhrával šokujúco v Bruseli už dvojgólovým rozdielom, ale domácim sa podarilo dokonca duelu ešte vyrovnať a odvrátiť tak poriadnu blamáž. Stretnutie sa však hralo ešte v auguste, kedy v pohárovej Európe vyťažovaný bruselský klub mal veľmi nahustený program.

„Fialky“ svoje účinkovanie v Európskej lige zvládli vo veľkom štýle. Po vyradení tureckého Bursasporu Belgičania v skupine L v konkurencii rakúskeho Sturmu Graz, gréckeho AEK Atény a ruskej Lok. Moskvy nestratili ani jediný bod a stali sa tak suverénnym víťazom skupiny. Vo februári v šestnásťfinále bruselský klub narazí na holandský Alkmaar. Zimná prestávka na európskej scéne ambicióznemu tímu príde vhod, pretože v náročnom programe viackrát Anderlecht nezvládol vystúpenia v domácej Pro League. Po dvoch ligových zaváhaniach však v poslednom kole hráči tohto slávneho belgického celku na vlastnom ihrisku zdolali Lokeren 3:2 (18.12.), keď výhru až osem minút pred koncom stretnutia zariadil domáci Mbokani. Toto víťazstvo by mužstvo malo pozdvihnúť najmä po psychickej stránke a naštartovať do ďalších bojov.

Mons má totiž veľmi solídnu ofenzívu a tím vyznáva útočný štýl hry, ktorého svedkami sme boli aj v úvodnom vzájomnom meraní síl týchto klubov. I keď obrana domácich nie je neprekonateľná, favorit si bude musieť veľký pozor dávať hlavne na zadné vrátka. Aktuálne ôsme mužstvo ligovej tabuľky v doterajšom priebehu nastrieľalo len o dva góly menej ako favorizovaný Anderlecht. Na vlastnom štadióne ma tento celok zatiaľ na svojom konte iba jedinú prehru a tak „fialky“ rozhodne nečaká na Stade Charles Tondreau prechádzka ružovou záhradou.

Vhodným tipom pri tomto stretnutí sa javí byť aj stávka na počet gólov (že padnú aspoň tri), ale my budeme veriť výhre favorita. Hostia to síce budú mať veľmi náročné, ale proti ofenzívne ladenému súperovi musia potvrdiť vysoký kredit a majstrovské ambície. Podstatne skúsenejší Bruselčania vedia čo ich čaká, a tak by si mali v defenzíve dávať väčší pozor ako v predchádzajúcich ligových dueloch. Veríme, že kvalitnejší Anderlecht úlohu favorita naplní a po víťazstvách konkurenčného tria (FC Brugge, Genk a Gent) v pondelkových zápasoch aktuálneho kola, zaváhanie nepripustí ani najväčší ašpirant na ligové prvenstvo.

Aktualizácia: Neúspešný tip. Po premenenom pokutovom kope Gilleta v 23. minúte zápasu sa zdalo, že favorizovaný Anderlecht dosiahne cenné víťazstvo. Päť minút pred koncom stretnutia však vyrovnal domáci Makiese a tímy sa tak rozišli po nerozhodnom výsledku 1:1.

27.12.2011 o 20:00  |  Mons - Anderlecht  |  Tip: 2  |  Kurz: 1,66

• Zdroj: športky, ps