Udrží klub z Brúg kontakt s vedúcim ligovým duom?

Radosť futbalistov FC Bruggy po postupovej remíze 1:1 s portugalským klubom SC Braga v zápase Európskej ligy (15.12.)Radosť futbalistov FC Bruggy po postupovej remíze 1:1 s portugalským klubom SC Braga v zápase Európskej ligy (15.12.) Zdroj: SITA

BRUGGE – Belgická najvyššia futbalová liga pokračuje v nedeľu dvomi záverečnými stretnutiami aktuálneho ligového kola. Tým úplne posledným bude súboj na Jan Breydel štadióne, kde domáce Bruggy privítajú deviaty Beerschot.

Súťaž sa nám už dávnejšie prehupla do svojej neskoršej polovice a tak pôjde o druhé vzájomné meranie síl týchto dvoch celkov v aktuálnej sezóne. V tom prvom sme na úvodný gól museli čakať až do 72. minúty zápasu, kedy sa šťastným strelcom stal hosťujúci Akpala. Keď sa už zdalo, že favorizovaný klub z Brúg si z ihriska súpera odvezie všetky tri body, prišiel nečakaný úder domácich. Germinal zásluhou Nyoniho v poslednej minúte stretnutia vyrovnal na konečných 1:1 (2.10.), ale vonku na Beerschot čaká podstatne náročnejší duel.

Bruggy ako aktuálne tretí tím najvyššej súťaže strácajú na vedúci Anderlecht už sedem bodov a za druhým Gentom sú len vďaka horšiemu skóre. Po zlej ligovej sérii, keď mužstvo prehralo až tri zo štyroch po sebe idúcich zápasov, sa jeden z historicky najúspešnejších belgických tímov konečne opäť dostal do víťazného tempa. Presvedčivá domáca výhra s nepríjemným Lokerenom 3:0 (25.1.) a v poslednom ligovom vystúpení triumf na ihrisku ofenzívne ladeného Monsu 2:0 (29.1.) potvrdili vysoké ambície klubu. Ten by mal využiť pohárovú prestávku na vylepšenie svojich pozícii v domácej súťaži, pretože už o necelé dva týždne čaká na Bruggy v prestížnej Európskej lige šestnásťfinálový dvojzápas s nemeckým Hannoverom.

Vsaď si v našej tipovacej hre na zápas Brúg proti Beerschotu

Deviaty Beerschot síce na domácom ihrisku zatiaľ prehral len jedinýkrát, ale vonku dosahuje podstatne horšie výsledky. Bilancia 2-2-7 a negatívne skóre 15:25 rozhodne nie je presvedčivou vizitkou hostí. Tí mali proti tímu z Brúg na mále už v prvom vzájomnom meraní síl a vonku to budú mať ešte náročnejšie. Ich nedeľňajší súper totiž pred vlastným publikom predstavuje jedného z najkvalitnejších ligových protivníkov a najmä v defenzíve je oveľa silnejší ako mimo domácej pôdy.

Favorit z Brúg sa po horšom období opäť dostal na víťaznú vlnu a po dvoch ligových výhrach by do tretice mal zabodovať naplno. Súper z Beerschotu vonku nepredstavuje väčšiu silu a naopak domáci sú pred vlastným publikom často úspešným tímom. V tomto súboji teda tipujeme víťazstvo tretieho celku ligovej tabuľky.

Aktualizácia: Úspešný tip. Domáci favorit nič neponechal na náhodu a svojho súpera rozdrvil 5:1, keď už po polčase Bruggy viedli o tri góly.

5.2.2012 o 18:00  |  FC Bruggy - Beerschot  |  Tip: 1  |  Kurz: 1,40

• Zdroj: športky, ps