VIDEO Barcelona dostala na Nou Campe od Betisu dva góly

Messi bránený Mariom AlvarezomMessi bránený Mariom Alvarezom Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Atletica Madrid potvrdili úlohu favorita v prvom nedeľňajšom zápase 19. kola španielskej ligy, keď zdolali doma Villarreal presvedčivo 3:0. Dvoma gólmi sa o triumf domáceho tímu postaral kanonier Radamel Falcao Garcia, tretí pridal desať minút pred koncom Diego Ribas. Atletico si drží pozíciu v strede tabuľky, Villarreal zostáva v pásme zostupu.

Dva premenené pokutové kopy v podaní Stuaniho rozhodli o prekvapujúcom víťazstve Racingu Santander v zápase na ihrisku Osasuny. Hostia sa posunuli na 15. miesto tabuľky.

Futbalisti Sportingu Gijon zvíťazili nad Malagou po dramatickom závere 2:1. Keď už sa zdalo, že domáci zaknihujú najtesnejší triumf, prišlo vyrovnanie kanoniera Van Nistelrooya v 88. minúte. Hosťom to však napokon nestačilo, keď o všetkom rozhodol v nadstavenom čase Trejo.

Barcelona sa tvrdo nadrela na domácu výhru nad Betisom Sevilla 4:2. Tvorca hry úradujúceho európskeho šampióna Xavi oslávil jubilejný 400. štart v Primera División gólom už vo 4. minúte, čerstvo korunovaný najlepší hráč sveta Lionel Messi strelil dva góly, z toho jeden z penalty.
Katalánci na vedúci Real Madrid strácajú 5 bodov. Betis sa na Nou Campe držal statočne, dokázal vyrovnať na 2:2 po peknej strele Roqueho Santa Cruza v 52. minúte. Potom však stratil vylúčeného Maria Alvareza a napokon podľahol tlaku domácich. Xavi sa stal vôbec prvým hráčom Barcelony, ktorý dosiahol métu 400 zápasov v Primera División.

FC Barcelona - Betis Sevilla 4:2 (2:1)

Góly: 12. a 86. Messi (druhý z 11 m), 4. Xavi, 75. Sanchesz - 32. Castro, 52. Santa Cruz, ČK: 71. Mario Alvarez (Betis)

Osasuna Pamplona - Racing Santander 0:2 (0:1)
Góly: 38. a 71. Stuani (oba z

Atletico Madrid - Villarreal 3:0 (1:0)
Góly: 40. a 51. Falcao (druhý z 11m), 80. Diego

Bilbao - Levante 3:0 (2:0)
Góly: 11. Amorebieta, 40. Llorente, 90. San José, ČK: 89. Juanfran (Levante)

Gijón - Málaga 2:1 (1:0)
Góly: 36. A. Galvéz, 90.+ Trejo - 88. R. van Nistelrooy