Slovenský pohár vybojovali volejbalisti UNICEF Bratislava

Volejbalisti UNICEFu BratislavaVolejbalisti UNICEFu Bratislava Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Volejbalisti Volley Teamu UNICEF Bratislava zvíťazili v nedeľu vo finále Slovenského pohára v HANT aréne na Pasienkoch nad VK Slávia Svidník 3:2 a premiérovo sa stali jeho držiteľom.

Volejbalisti Svidníka, ktorí v tejto sezóne UNICEF už dvakrát zdolali, začali nebojácne aj vo finále SP. Najmä vďaka dobrej obrane na sieti získavali body a viedli 9:6, 10:8. To však bolo aj ich posledné vedenie, keďže Bratislavčania spresnili prihrávku a začali sa častejšie presadzovať v útoku. Postupne získali vedenie o štyri body (20:16) a v závere setu premenili druhý setbal - 0:1. Druhé dejsto bolo vyvrovnané do 11:11 a následne prišla päťbodová šnúra východniarov, ktorú prerušil až druhý oddychový čas (16:11). Po ňom narástol ich náskok na šesťbodový (18:12), lenže potom prišli chyby a zrazu bolo 18:18.

Svidníčania ale koncovku setu z rúk nepustili aj vďaka dobrej obrane na sieti sa tešili z vyrovnania na 1:1. To ich naštartovalo, v druhom rýchlo získali vedenie 5:1 a pri prvom technickom tajme bolo 8:4. Hoci hráči UNICEFU sa na chvíľu zmobilizovali (10:9), rozbehnutého súpera nezastavili, aj keď na zisk setu napokon potreboval až tri setbaly. V dramatickom štvrtom sete viedol UNICEF od stavu 11:11, ale ani štvorbodové vedenie (18:14) mu nestačilo a súper dotiahol na 20:20.  Bratislavčania napokon set "urvali" pre seba a doviedli súboj do tajbrejku. V ňom mali navrch spočiatky hráči UNICEF, následne viedli až o tri body Svidníčania (10:7), ale o náskok prišli. V samotnom závere za stavu 15:14 využili Bratislavčania druhý mečbal a po prvom tohtosezónnom triumfe nad Svidníkom sa tešili z víťazstva v Slovenskom pohári.

Tak ako Doprastav, aj UNICEF bude slovenský volejbal zastupovať vo finále Československého pohára 15. februára v Bratislave. Po stretnutí si oba víťazné kolektívy prevzali z rúk prezidenta SVF Ľubora Halandu poháre za prvenstvo v Slovenskom pohári.

VK Slávia Svidník - Volley Team UNICEF Bratislava 2:3 (-20, 20, 23, -22, -14)
124 minút, rozhodovali: Mokrý, Daruľa, 2800 divákov

Svidník: Feňo, Macko, Drobňák, Skasko, Száraz, Sopko ml. (libero Barlík, Zavacký, Malina, Rajduga
UNICEF: Chochoľák, Mikula, Benčič, Pistovič, Hriňák, Nemec (libero Pipa, Jankovič, Hukel, Demeter