VIDEO Huntelaar a Smalling po súboji skončili v nemocnici

Klaas-Jan HuntelaarKlaas-Jan Huntelaar Zdroj: SITA

LONDÝN - Dvaja futbalisti v nemocnici a celkovo traja zranení Angličania - aj taká je bilancia prípravného stretnutia s Holandskom v londýnskom Wembley. V 59. min zvýšil Klaas-Jan Huntelaar už na 2:0 pre hostí, ale zrazil sa pri tom hlavou s Chrisom Smallingom. Obaja zostali ležať na trávniku, Smallinga vyniesli na nosidlách, autor druhého holandského gólu odkráčal po vlastných s obviazanou hlavou. Tržné rany im museli ošetriť v nemocnici.

"Huntelaara sme poslali do nemocnice, pretože sme sa obávali o jeho hlavu. V šatni vyzeral lepšie ako na trávniku, ale rozhodli sme sa, že bude lepšie, keď ho vyšetria," referoval pre BBC holandský tréner Bert van Marwijk.

<center><iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/MSW9vpduYJc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe></center>

Smalling bol na tom ešte horšie, mal hlbokú tržnú ranu. "Nevyzeralo to pekne, odviezli ho do nemocnice. Hovoril som s ním a bol otrasený. Myslíme na neho a dúfame, že čoskoro bude v poriadku," priblížil stav obrancu Manchestru United tréner Stuart Pearce.

Zoznam domácich strát sa Smallingom iba začínal. Už v 33. min sa zápas skončil pre Stevena Gerrarda. "Začal cítiť zadný stehenný sval, stiahli sme ho z preventívnych dôvodov. Aj tak mal odohrať iba 45 minút," prezradil Pearce.

Stredopoliara Liverpoolu nahradil v zostave Daniel Sturridge z Chelsea, ale aj ten musel odstúpiť pre opuchnutý palec na nohe v úplnom závere, keď sa lámal chlieb. Domáci prehrávali 0:2, ale v 85. min Gary Cahill a v nadstavenom čase Ashley Young vyrovnali. Posledné slovo mal však autor úvodného gólu Arjen Robben, ktorý v druhej minúte nadstavenia upravil na konečných 3:2 pre hostí.

• Zdroj: SITA, youtube