VIDEO Keď sa vstupenka vyplatí: 24 gólov v zápase

Nástup tímov pred začiatkom zápasuNástup tímov pred začiatkom zápasu Zdroj: internet

BRATISLAVA - Na osemfinálový zápas Juhoafrického pohára (Nedbank Cu) sa skutočne oplatilo ísť. Stretnutie medzi účastníkom regionálnej súťaže FC Powerlines a momentálnym lídrom najvyššej súťaže Mamelodi Sundowns totiž ponúklo málo vídaných 24 gólov. Podobné stretnutia s rozdielom viacerých líg sú v pohárových súťažiach po celom svete úplne bežné, ale dva tucty gólov za 90 minút sú skutočná rarita.

Demolácia sa začala už v 7. minúte a do polčasu bolo skóre zápasu už dvojciferné, keď na ukazovateli skóre svietilo 0:10. Hostia nestratili chuť ani po zmene strán a schuti si zastrieľali. Konečné skóre 0:24 patrí k najvyšším, aké kedy boli dosiahnuté v oficiálnych futbalových zápasoch.

Hlompho Kekana sa v drese Mamelodi presadil sedemkrát, Nyasha Mushekwi dal 6 gólov a Richard Henyekane zaznamenal pät presných zásahov. Toto trio sa desiatimi gólmi postaralo o prvopolčasové vedenie. V druhom dejstve sa presadili ešte dvakrát Julies, Mokoena a Pelembe.

Nestranní fanúšikovia, ktorí sledovali zápas na štadióne teda určite nemohli ľutovať peniaze za vstupenku. Veď 24 gólov niekedy nepadne ani za 2-3 kolá slovenskej Corgoň ligy dohromady.

Podobný šialený výsledok sa zrodil na najvyššej úrovni v roku 2001, kedy Austrálii v kvalifikácii na MS zdemolovala Americkú Samou 31 gólmi.

• Zdroj: športky, ts, youtube