Senica si zo Zlatých Moraviec vezie do odvety remízu

Martin Husár a Lamine DiarrassoubaMartin Husár a Lamine Diarrassouba Zdroj: SITA

ZLATÉ MORAVCE - Futbalisti ViOn-u Zlaté Moravce remizovali v prvom semifinále 43. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu - doma s FK Senica 1:1. Zverenci trénera Stanislava Grigu tak pôjdu do odvety (24. apríla) v Senici o čosi výhodnejšej pozícii.

ViOn Zlaté Moravce - FK Senica 1:1 (0:0)
Góly: 57. Hodek - 85. Strnad. Rozhodovali: Smolák - Sluk, Košecký, ŽK: Hodek, Majerník, Pavlovič, Paur - Kalabiška, 960 divákov.

ViOn Zlaté Moravce: Kuciak - Candrák, Pavlovič, Majerník, Husár - Paur - Orávik, Hodek, Luhový, Hruška - Bernáth (89. Ondrejka)

FK Senica: Bolek - Štepanovský, Pavlík, Gorosito, Leal - Križko (63. Černý) - Diviš, Kóňa, Wijlaars (63. Strnad), Kalabiška - Diarrassouba (74. Blackburn)

Úvodné minúty prvého semifinálového stretnutia Slovnaf Cupu patrili hosťom. Už v tretej minúte sa ocitol v dobrej príležitosti Kalabiška. V poslednej chvíli mu loptu vypichol na rohový kop Pavlovič. O štyri minúty vyhral bežecký súboj s Pavlovičom Diarrassouba. Jeho strela preletela pozdĺž celej brány mimo. Prebiehala 28. minúta, Kóňa parádne vysunul Diviša, ktorého gólovú strelu Kuciak reflexívne vytesnil na rohový kop. Po jeho rozohraní a zmätku v pokutovom území ViOnu zazvonila pravá žrď Kuciakovej brány. Po pol hodine hry sa oprel do lopty spoza šestnástky Kriško, jeho projektil preletel ponad bránu. V 34. minúte sa dostali k zakončeniu aj domáci. Bernáthovu strelu Bolek s istotou kryl. V závere prvého dejstva Bernáth vysunul Hrušku, avšak pozorný Bolek stihol včas vybehnúť.

Po zmene strán sa začalo pekne zostra. V 48. minúte Kalabiškov center našiel v malom vápne osamoteného Diarrassoubu, jeho hlavičku Kuciak bravúrne vyrazil. V ďalšej dobrej príležitosti sa ocitol Kalabiška, z ôsmich metrov však prestrelil. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo v 57. minúte, keď Bernáth poslal loptu do pokutového územia, Pavlík trestuhodne minul a osamotený Hodek s prehľadom prekonal bezmocného Boleka. Vyrovnanie mal na kopačke v 66. minúte Gorosito, z rohu malého vápna netrafil odkrytú polovicu brány. V 77. minúte sa skóre mohlo opäť meniť, keď po Hruškovom rohu a zmätkoch v 16-ke Paurova strela z jej hranice tesne minula ľavú žrď Bolekovej brány. Vyrovnanie priniesla 85. minúta, keď striedajúci Strnad z desiatich metrov nedal Kuciakovi šancu. V závere mohol strhnúť vedenie na stranu Senice Blackburn, skvelý Kuciak na bránkovej čiare zachránil. Pred odvetou sú postupové šance na finále vyrovnané.

Juraj Jarábek, tréner ViOn Zlaté Moravce: "Dnes nám chýbalo deväť hráčov z nášho úzkeho kádra. Seničania svoje šance nedokázali dlho realizovať. nakoniec sme išli do vedenia a mohli sme vyhrať aj 2:0. Remíza je však spravodlivá a naša šanca na finále je stále otvorená."

Stanislav Griga, tréner FK Senica: "Pohárový výsledok je to pre nás dobrý a pred zápasom by sme ho brali. Zahodili sme však množstvo príležitostí, s čím samozrejme nie som spokojný. Pred odvetou máme reálnu šancu na postup."