Hlohovec v prvom semifinále zaskočil Nové Zámky

Momentka zo zápasu Nové Zámky - HlohovecMomentka zo zápasu Nové Zámky - Hlohovec Zdroj: tjstart.sk/Kristián Molnár

NOVÉ ZÁMKY - Hádzanári HC Sporta Hlohovec vyhrali v úvodnom zápase semifinále play off TIPOS extraligy na palubovke Nových Zámkov 30:25 a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú 1:0.

Diváci videli v prvom semifinále dva diametrálne odlišné polčasy. V prvom domáci jasne prevýšili svojho súpera vo všetkých herných činnostiach a ešte na začiatku druhého dejstva viedli 17:10. Následne však hosťujúci Žernovič "zatiahol roletu" a mal výrazný podiel na tom, že sa Hlohovčania chytili a dokonale využili hluchú chvíľu Novozámčanov. V závere sa domácim vôbec nedarilo a Hlohovec si pohodlne ustrážil náskok.

HK Štart Zámky - HC Sporta Hlohovec 25:30 (15:9)
Najviac gólov: Kurka 6, O. Rábek a Mikéci po 4/1 - Mazur 6, Tallo 5, Zaťko 5/5. Rozhodovali: Brunovský a Čanda, vylúčení: 2:6, 7 m hody: 2/2 - 5/5, 1000 divákov.

Peter Hatalčík, tréner Nových Zámkov: „Súperov brankár zavrel bránu a od toho sa všetko odvíjalo. S jeho úspešnými zákrokmi strácali naši hráči istotu, robili nevynútené chyby, naopak, súper sa chytil. Na našej strane, či už obrana, alebo brankár boli úplne rozložení a bolo po zápase. Série však ešte nekončí, musíme v Hlohovci vyhrať a vrátiť im to."

o 5. - 8. miesto - prvý zápas (hrá sa na odvetu):

Vo vyrovnanom zápase videli diváci viacero nepresností na oboch stranách. Hadzanári domáceho ŠKP Bratislava prehrávali v druhom polčase už o päť gólov, keď doplácali na chyby a nedisciplinovanosť. Zlepšenou hrou v závere duelu však dokázali vyrovnať na konečných 26:26. Strelecky sa darilo predovšetkým deväťgólovému Pupíkovi, iba o jeden gól menej strelil Vallo z Považskej Bystrice.

ŠKP Bratislava - MŠK Považská Bystrica 26:26 (10:12)
Najviac gólov: Pupik 9, Volentics a Slaninka po 6 - Vallo 8, Firit 7, Adamčík 6
Pok. hody: 3/0 - 1/1, vylúčení: 4 - 6, rozhodovali: Sivák a Dvorský, 200 divákov