Balotalia na nohách, neposlušné dieťa hrdinom národa

Mario Balotelli si užíva druhý gól do siete Nemecka
Mario Balotelli si užíva druhý gól do siete Nemecka

RÍM - Talianska tlač velebí Maria Balotelliho, kontroverzného futbalového útočníka, ktorý dvoma gólmi posunul "squadru azurru" na úkor favorizovaných Nemcov do finále majstrovstiev Európy.

"Balotalia! Celé Taliansko leží Kráľovi Mariovi pri nohách. Neposlušné dieťa sa stalo hrdinom celého národa. Konečne sa zrodila hviezda, je symbolom nového Taliansko," chválil Balotelliho Tuttosport.

Gazzetta dello Sport napísala reportáž zo semifinále ME s titulkom: "Balotelliho show - zrútení Nemci."

Talianske médiá sa rovnako ako nemeckí fanúšikovia pozastavili nad tým, ako to, že tím Joachima Löwa po štyroch výhrach na turnaji takto vyhorel.

"Mali o dva dni voľna navyše, ale totálne sa rozložili. Nikto nechápe prečo," uviedla Gazzetta a konštatovala, že Nemci si tentokrát porážku zaslúžili.

"A Gómez je nehybný ako kandeláber," napísal taliansky športový denník o útočníkovi, ktorý patrí s tromi gólmi na Eure medzi najlepších strelcov. "Duo Bonucci, Barzagli mu nedovolilo vôbec nič. Sklamal," dodal denník.

Podľa Corriere dello Sport Taliani udelili Nemcom tvrdú futbalovú lekciu. "Balotelliho dvojitý zásah bol fantastický a doviedol Taliansko do finále proti španielskym favoritom. Tréner Prandelli má teraz šancu na odvetu za dva roky starú blamáž na majstrovstvách sveta a môže snívať o výsledku, ktorý sa ešte pred pár dňami zdal byť nedosiahnuteľný,"  uzavrel denník.


Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA