Exhibícia USA s Tuniskom, Francúzi zdolali Argentínu

LeBron James v zápase proti TuniskuLeBron James v zápase proti Tunisku Zdroj: SITA

LONDÝN - Americkí basketbalisti suverénne vyhrali aj druhý zápas na olympijskom turnaji, keď deklasovali Tunisko 110:63. Afričania udržali s hlavným favoritom prijateľný rozdiel len v prvom polčase, ktorý prehrali o 13 bodov. Tretiu štvrtinu vyhral hviezdny výber USA 39:14 a zápas dokončil v exhibičnom duchu. Druhú výhru si pripísali aj Španielsko, Rusko a Brazília.

Kouč Michael Krzyzewski rozložil záťaž na všetkých hráčov, napríklad Kobe Bryant odohral len necelých deväť minút. Najlepšími strelcami víťazov boli so 16 bodmi Kevin Love a Carmelo Anthony. V tuniskom tíme dal 22 bodov Makram Bin Romdhan. V prvom zápase s Francúzskom americkým basketbalistomm stobodová hranica tesne ušla (98:71), tentoraz už ju s fanúšikmi mohli osláviť.

Francúzsko v súboji favoritov zdolala Argentínu 71:64. Vyrovnané stretnutie sa rozhodlo v posledných piatich minútach, keď dal šesť bodov v rade najlepší hráč Tony Parker a pomohol získať deväťbodový náskok. Celkovo v stretnutí zaznamenal 17 bodov. Argentíne nepomohol ani ďalší skvelý výkon jeho spoluhráča zo San Antonia Manu Ginobiliho, ktorý dal 26 bodov.

Španielom nevyšla proti Austrálii prvá štvrtina, po ktorej prehrávali o päť bodov. Lenže za stavu 34:32 predviedli šnúru 13:0 a definitívne rozhodli. "Utiekli" až na rozdiel 22 bodov a mohli si dovoliť v závere šetriť sily. Najlepším strelcom zápasu bol s 20 bodmi Pau Gasol, jeho brat Marc pridal 12 bodov a Fernández 17 bodov.

Rusko hralo s Čínou vyrovnane len šesť minút, potom nasadilo k trháku a už v polčase viedlo o 15 bodov. Zaslúžil sa o to najmä Kirilenko, ktorý dal v prvej polovici 15 zo svojich 16 bodov.

Dôležité víťazstvo si pripísala Litva, ktorá po úvodnej prehre s Argentínou zdolala nováčika z Nigérie 72:53. Práve v tomto dueli sa zrejme rozhodovalo o štvrtom postupujúcim zo skupiny A.