Čínske finále v stolnom tenise zvládla lepšie Li Siao-sia

Li Siao-siaLi Siao-sia Zdroj: SITA

LONDÝN - V čínskom finále stolnotenisovej dvojhry na Hrách XXX. olympiády v Londýne sa presadila Li Siao-sia. Druhá nasadená hráčka zdolala vo finále Ting Ning 4:1 na sety.

Po prehratej úvodnej časti 8:11 nevyužila jednotka singlového pavúka šancu na zvrat v druhom sete, keď odvrátila 5 setbalov (vyrovnala z 5:10 na 10:10) a sama nezužitkovala dve možnosti na zisk druhého dejstva (12:14). Úradujúca majsterka sveta Ting Ning potom síce uspela v pomere 11:8, ale ďalší priebeh súboja o zlato bol už v rukách jej reprezentačnej kolegyne, ktorá získala štvrtý i piaty set (11:6, 11:4) a mohla sa tešiť z premiérového olympijského triumfu. Li Siao-sia odplatila svojej krajanke prehru z finále svetového šampionátu v holandskom Rotterdame 2011.

Súboj o 3. priečku mal jednoznačný priebeh. Feng Tian-wei zo Singapuru nasadená ako šestka nedala šancu mierne favorizovanej štvorke podujatia Kasumi Išikawovej z Japonska, ktorú zdolala 4:0 na sety a získala bronzovú medailu.

Li Siao-sia (Čína-2) - Ting Ning (Čína-1) 4:1 (8, 12, -8, 6, 4)