Dvadsaťjednotka triumfovala na Memoriáli Lobanovského

Víťazný tím na Memoriáli LobanovskéhoVíťazný tím na Memoriáli Lobanovského Zdroj: futbalsfz.sk

KYJEV - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov triumfovala na prestížnom Memoriáli Valerija Lobanovského, keď si vo finále poradila v Kyjeve s rovesníkmi z Čiernej Hory po jedenástkovom rozstrele 7:6. V riadnom hracom čase sa zápas skončil 1:1.

Slovákov poslal do vedenia gól stredopoliara Kamila Karaša z 13. minúty, Čiernohorcom však vyšiel finiš, keď vyrovnali v 82. minúte.

Turnaj bol pre zverencov trénera Ivana Galáda generálkou pred poslednými dvoma duelmi 9. kvalifikačnej skupiny o postup na ME 2013 proti Francúzsku a Kazachstanu.

Čierna Hora 21 - SR 21 1:1 (0:1) - na pokutové kopy 6:7
Gól: 13. Karaš.

Slovensko: Šulla - Košút, Gyömbér, Kolčák, Štetina - Greguš, Hlinka, Holúbek, Karaš, Mazan - Guba

Ivan Galád (tréner SR "21"): "Predovšetkým v prvom polčase sme dnes hrali veľmi dobre, kombinačne. Okrem pekného vedúceho gólu sme si proti Čiernohorcom vypracovali aj ďalšie šance, ktoré však zostali nevyužité. Po zmene strán sme dali priestor aj ďalším hráčom, aby sme rozložili zaťaženie. Súper zvýšil obrátky a tesne pred koncom sa mu podarilo vyrovnať. Do penaltového rozstrelu však išli chlapci dobre naladení a napokon nám to vyšlo. Výborný výkon podal brankár Šulla, ktorého vyhlásili za najlepšieho gólmana na turnaji. Myslím si, že sme v Kyjeve urobili dobré meno slovenskému futbalu. Osobne to vnímam aj ako satisfakciu za neúspešné kvalifikačné duely proti Rumunsku. Celkový triumf na Memoriáli Valerija Lobanovského môže byť pre mojich zverencov aj psychickou vzpruhou pred záverom kvalifikačných bojov.“