Slovan silou vôle zvíťazil v Nižnekamsku, rozhodli nájazdy

Momentka zo zápasu Nižnekamsk - SlovanMomentka zo zápasu Nižnekamsk - Slovan Zdroj: hcneftekhimik.ru

NIŽNEKAMSK - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili na ľade Neftechimiku Nižnekamsk 5:4 po samostatných nájazdoch. Slovanisti v riadnom hracom čase až štyrikrát zmazali jednogólový náskok domácich, o vyrovnanie sa v záverečnej hre bez brankára postaral Bližňák. V predĺžení gól nepadol, a tak o cennom úspechu rozhodli zverenci Rostislava Čadu v samostatných nájazdoch. Ako jediný sa v nich strelecky presadil Michel Miklík hneď v prvej sérii.

"Belasí" odštartovali štvorzápasový "trip" na klziskách súperov, najbližšie sa predstavia v sobotu 13. októbra na ľade tímu Salavat Julajev Ufa.

Neftechimik Nižnekamsk - HC Slovan Bratislava 4:5 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 11. Mamašev (Jakupov, Koukal), 21. Jakupov (Mamašev), 29. Netík (Selujanov, Mamašev), 54. Osala - 14. Miklík (Lipiansky), 24. Šatan (Vondrka), 46. Ölvecký (Šťastný), 59. Bartovič (Bližňák, Miklík), rozhodujúci nájazd: Miklík. Rozhodcovia: Romaško, Cypľakov - Sysujev, Tomilov (všetci Rus.), vylúčení: 3:5, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 5500 divákov

Nižnekamsk: Sokolov - Berezin, J. Blochin, Selujanov, Mamašev, Belov, Groť, S. Aľševskij, Plechanov - Osala, Cibák, Milovzorov - Jakupov, P. Koukal, Netík - Alexej Krutov, Polygalov, A. Subbotin - Komaristyj, Ziazov, Chochriakov

Slovan: Janus - Ľ. Višňovský, Sigalet, Sekera, Štajnoch, Švarný, J. Tabaček, P. Luža - Šatan, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - Michel Miklík, Lipiansky, Bartovič - M. Daňo, A. Šťastný, Ölvecký - T. Mikúš

Domáci pôsobili v úvodných minútach svižnejším dojmom, ale Janus stál pri ich pokusoch v pozore. Miernu prevahu dokázali "chemici" zužitkovať na strelenie úvodného gólu počas presilovky v strede tretiny. Jakupov a Koukal umne vyšachovali slovanistickú obranu a Mamašev nemal problém zoči-voči Janusovi trafiť sieť. Slovan odpovedal už po necelých troch minútach, keď bleskovo po buly v útočnom pásme prestrelil Miklík všetko, čo mu stálo v ceste - 1:1. Do konca prvej časti ešte zaujala šanca Sekeru, ktorého zakončenie zblízka pred odkrytou bránkou obrana Neftechimiku zblokovala.

Scenár s gólmi v prvej tretine sa zopakoval na začiatku druhej časti. Najprv po pozičných hrúbkach "belasých" poslal domácich do vedenia aktívny Jakupov, no už o tri minúty bolo znovu vyrovnané. Vondrka potiahol puk do útočného pásma, posunul puk na Šatana, a kapitán domácich aj so šťastím prekonať Sokolova. Hosťujúca obrana vo štvrtok nemala svoj deň, čo častokrát dostalo domácich do šancí bez toho, aby sa na ňu nadreli. Nižnekamsk znovu šiel do vedenia na konci 29. minúty, keď sa druhýkrát presadil v početnej výhode.

Slovan sa nenechal zlomiť ani na tretíkrát. Sólom cez celé klzisko sa predviedol v 47. minúte Šťastný, nahral pred bránku ako na podnose a Ölvecký z bezprostrednej blízkosti zavesil. Domáci sa v preťahovačke o body aj do tretice mohli spoľahnúť na presilovku - fínsky legionár Oskala švihom zarmútil aj po štvrtýkrát Janusa. Slovan však znovu zmazal manko, k čomu mu pomohla početná výhoda a záverečná power-play v rovnakom čase, autorom vyrovnania po skrumáži bol Bartovič. V predĺžení sa napriek šanciam ani jeden z tímov netešil z gólu a nájazdovú lotériu rozhodol jediný premenený pokus Miklíka.

Rostislav Čada, tréner Slovana: "V úvode sme neboli dostatočne aktívni, nehrali sme dobre v našom ani strednom pásme. takisto ma nemôže uspokojovať naša hra v početnej nevýhode, súper nám dal počas nich priveľa gólov. Pozitívom samozrejme je, že sme dokázali vždy zrovnať stav a víťazstvom v rozstrele si berieme dva body z Nižnekamska."

Vladimir Golubovič, tréner Nižnekamsku: "Nazačali sme zle. Ale vyrovnávajúce góly nás dostávali do nepríjemnej situácie - boli podstatné pre vývoj hry. Bolo treba hrať viac hlavou, nemalo by sa stávať, že súper zakaždým naše vedenie vyrovná."

ONLINE KOMENTÁR:

Miklík DAL, Yakupov NEDAL, Šatan NEDAL, Koukal NEDAL, Vondrka NEDAL, Milovzorov NEDAL - SLOVAN VYHRAL!!!

KONIEC PREDĹŽENIA, ZÁPAS ROZHODNÚ SAMOSTATNÉ NÁJAZDY

65. minúta: V predĺžení gól nepadol, Janus opäť všetky pokusy zlikvidoval. Čakajú nás samostatné nájazdy.

KONIEC TRETEJ TRETINY

59. minúta: SLOVAN ZNOVA UDREL! Pekne vymyslená akcia skončila gólovou dorážkou Bližňáka! 4:4!

58. minúta: Slovan si vybral oddychový čas.

57. minúta: Trest dostal aj Mamašev, sily na ľade sú vyrovnané.

56. minúta: Opäť vylúčenie. Lipiansky po zákernom údere do tváre zohrieva trestnú lavicu.

54. minúta: GÓL! Domáci využívajú presilovku po faule Ölveckého, Osala vyslal ťažko chytateľnú strelu. 4:3

53. minúta: Belov po zákroku Ölveckého ležal na lade a následne bežal do šatne. Držal sa pritom za tvár.

49. minúta: Subbotin a Krutov zatápali obrane Slovana, Janus všetko pochytal.

46. minúta: GÓL! Prihrávka Andreja Šťastného, našla pripraveného Petra ÖLVECKÉHO, ktorý prestrelil Sokolova! 3:3.

KONIEC DRUHEJ TRETINY

36. minúta: Kiks Šatana poslal do samostatného nájazdu Osalu, Janus odolal.

35. minúta: Slovan prežil aj superšancu Cibáka a hrá presilovku! Na trestnej lavici Yakupov.

34. minúta: Nižnekamsk tlačí, Janus vychytal Berezina a Netíka.

33. minúta: Slovan ostreluje Sokolova, brankár si zatiaľ so všetkými pokusmi poradil.

29. minúta: GÓL! Nová posila domácich Netík tečoval strelu Selujanova za chrbát Janusa, 3:2.

24. minúta: ŠATAN! Odpoveď Slovana prichádza okamžite, Sokolov k sebe zabudol zraziť betóny. 2:2.

21. minúta: GÓL! Nižnekamsku vyšiel úvod 2. tretiny, Yakupov využil zmätok v obrane Slovana.

KONIEC PRVEJ TRETINY

19. minúta: Úvodná tretina pomaly končí, zatiaľ sme toho okrem gólov veľa nevideli.

16. minúta: OBROVSKÁ ŠANCA SLOVANA, Sekerovu strelu zastavil v poslednej chvíli jeden z obetavých bekov domácich.

16. minúta: Hra sa postupne vyrovnáva.

15. minúta: VYROVNANÉ! nekompromisná strela hneď po buly, brankár bez šance. Miklík!

13. minúta: Domáci Slovan trocha zatlačili, hostia pôsobia trocha otrasene.

11. minúta: GÓL! Slovan sa neubránil, Nižnekamsk vyšachoval obranu belasých. 1:0 pre domácich. strelcom gólu bol RENAT MAMAŠEV.

11. minúta: Slovan sa bude brániť na trestnej lavici sa ocitol Kytnár.

8. minúta: Slovan hrá prvú presilovku v zápase. Yakupov už sedí na trestnej lavici.

- Tímy absolvovali predzápasovú rozcvičku, o niekoľko minút sa hráči postavia na prvé vhadzovanie.

(foto: facebook.com/hcslovan)

- Tréner Slovana zostal verný zostave z posledného zápasu, iba na tribúne tak zostal aj Libor Hudáček, ktorého v minulých dňoch trápili žalúdočné problémy.

- V domácom tíme figuruje aj slovenský legionár, Martin Cibák strelil v sezóne jeden gól a pri štyroch asistoval. Najproduktívnejším hráčom Neftechimiku je Čech Petr Koukal s 10 bodmi (4+6)

- Nižnekamsk je po trinástich zápasoch na šiestom mieste v tabuľke Východnej konferencie so ziskom 21 bodov a skóre 37:38. Slovan je deviaty na "západe", keď nazbieral 20 bodov (34:30).

- Vitajte pri ONLINE komentári zo zápasu KHL.

• Zdroj: športky, ts, SITA, TASR, youtube