Nitrania si po hladkej výhre vezú z Martina všetky body

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

MARTIN - Aktívnejšie začali Martinčania, ktorí sa od úvodného buly tlačili pred martinského odchovanca v bránke Nitry Valenta, ale zo svojej prevahy vyťažili iba jeden gól. V 3. min prevetrali nitrianskeho gólmana postupne Novotný s Tupým. Zlomový moment prvej tretiny nastal v 9. min, keď Hudec napadol zozadu Novotného a nitriansky obranca musel pod sprchy.

"Kosačky" potom zužitkovali následnú 5-minutovú presilovku. Petruška v 12. min strelou pod pravé rameno Valenta otvoril skóre - 1:0. Záver prvej časti hry potom patril hosťom. V 16. min mal ideálnu príležitosť na vyrovnanie M. Segľa, ale puk z jeho hokejky trikrát neprešiel za pozorného Šúreka.

Druhá tretina potom patrila Nitre. V jej úvode však vystrelil Beran na Valentovu bránku, hra pokračovala a po jej prerušení konzultoval sporný moment rozhodca Lokšík s videorozhodcom, ktorý posúdil situáciu v prospech hostí. V 23. min hrali Nitrania presilovku a na vyrovnávajúci gól ju využil M. Segľa - 1:1. "Corgoni" sa potom nasťahovali do obranného pásma Martina, ale Šúrek odolával. V 29. min sa Kováčikovi skĺzol puk po hokejke pred prázdnou bránkou. V 33. min sa ocitol sám pred Valentom Petruška, ale jeho zasekávačka a následná strela zostali bez gólového efektu. Naopak, o pár sekúnd sa zásah do čierneho podaril Kadurovi, ktorý poslal Nitru do jednogólového náskoku. V 35. min nestačil Šúrek presunúť pravý betón k žŕdke a puk z Mašlonkovej hokejky si našiel cestu až za bránkovú čiaru - 1:3. Na konci druhej tretiny hrali ešte domáci presilovku, ale ich snaha o kontaktný gól skončila na

Aj úvod tretej tretiny patril hosťom. V 45. min počas presilovky zvýšil Mašlonka svojim druhým gólom na 4:1 a definitívne nasmeroval zápas pre Nitru. V 50. min boli už "kosačky" zrelé na uterák, lebo Ordzovenského strela piatykrát rozveselila hostí. Tréner Pukalovič si vzal oddychový čas, aby zastavil hroziaci debakel. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo.

MHC Mountfield Martin - HK Nitra 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Góly: 12. T. Petruška (M. Beran) - 23. Martin Segľa (T. Chrenko, M. Kováčik), 33. Kadura (Podstavek, Hamrák), 35. Mašlonka (Stümpel, Rais), 45. Mašlonka (Vosátko, Ordzovenský), 49. Ordzovenský (Hamrák, Kadura)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše: R. Pukalovič ml. a Fadrný na 10 min za nešp. správanie - S. Hudec 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bogdaň, P. Korba, 3200 divákov

Martin: Šúrek - A. Novotný, A. Beňa, R. Pukalovič ml., Tupý, Alexejev, J. Perniš, Zukal, Majer - Markovič, M. Beran, T. Petruška - Murček, Mikušovič, L. Vartovník - Hús, Dírer, Fadrný - Slávik, M. Horský, J. Kentoš

Nitra: M. Valent - Trefný, P. König, Ordzovenský, Vosátko, S. Hudec, Rais - M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa, od 21. Árvay - Mašlonka, Stümpel, R. Tománek - Kadura, Hamrák, Podstavek - Pupák, Bene, Kmeč

Róbert Pukalovič, tréner MHC: "Napracovali sme sa na gól, ku ktorému nám pomohla aj presilovka. Skúsení hostia kúskovali hru, čo nás vyviedlo z tempa. Po vyrovnaní sme Nitru už nezastavili. V rozhodujúcich chvíľach sa prejavili obrovské skúsenosti a kvalita hostí. Sme nespokojní s výsledkom. Hráči sa musia vrátiť z oblakov na zem."

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: "Pokračovali sme v dobrom výkone zo Žiliny. Na súpera sme sa dobre pripravili. V prvej tretine nás pribrzdila päťminútová presilovka domácich, z ktorej sme dostali aj gól. Eliminovali sme nátlakovú hru domácich, po vyrovnávajúcom góle náš výkon gradoval a zaslúžene sme zvíťazili."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv