Good Angels začali boje v Eurolige prehrou v Orenburgu

Spokojné basketbalistky OrenburguSpokojné basketbalistky Orenburgu Zdroj: orenbasket.ru

ORENBURG - Basketbalistky slovenského šampióna Good Angels Košice odštartovali svoje účinkovanie v B-skupine Európskej ligy tesnou prehrou na palubovke ruskej Nadeždy Orenburg 65:70.

Zverenky trénera Maroša Kováčika začali výborne a vypracovali si až štrnásťbodový náskok, no ten im nevydržal ani do polčasu, ktorý favorizované domáce hráčky vyhrali o bod 32:31. Košičanky vo vyrovnanom druhom dejstve dlho siahali na body, ale nakoniec sa z tesného víťazstva tešil Orenburg.

Košičanky nastúpia v ďalšom euroligovom súboji doma v Infiniti aréne 31. októbra proti maďarskému tímu Uniqua Euroleasing Šopron.

Nadežda Orenburg - Good Angels Košice 70:65 (32:31)
najviac bodov Nadežda: Bonnerová 22, Sapovová 13, Daniločkinová a Perovanovičová po 11 - zostava a body GA: Qiugleyová 17, Bojovičová 13, Piersonová 8, Kupčíková 4, Kulichová 3 (Williamsová 11, Krivačevičová 9, Sverrisdóttirová, Bálintová, Hruščáková), TH: 27/20 - 13/8, trojky: 4:3, fauly: 16:25

Košičanky odštartovali výborne a už po necelých dvoch minútach vyhrávali 8:0. Až potom dosiahli prvý bod aj domáce hráčky, no Košičanky to nezastavilo a aj naďalej dominovali. Po desiatich minútach viedli vysoko 22:10, keď sa darilo najmä osembodovej Qiugleyovej. V druhej štvrtine viedli už 26:14, no potom sa rozbehol Orenburg. Po trestných hodoch Perovanovičovej znížili domáce na rozdiel šiestich bodov a po trojke Bonnerovej svietilo na ukazovateli skóre 26:30. Minútu pred polčasovou prestávkou sa domácim hráčkam podarilo vyrovnať na 30:30. Osembodovú sériu domácich zastavil až úspešný trestný Krivačevičovej. Orenburg však vyhral prvý polčas 32:31. Druhý polčas bol veľmi vyrovnaný a bojovalo sa o každú loptu. Košičanky si v 27. minúte vypracovali trojbodový náskok a po tretej štvrtine viedli o dva body. Osem minút pred koncom mali päťbodový náskok, ale potom prišla sedembodová séria domácich, ktoré sa dostali do vedenia 58:56. Košický tréner Kováčik na to zareagoval oddychovým časom. Good Angels sa nakoniec nepodarilo prekvapiť na pôde favorita a napriek dobrému výkonu prehrali s Orenburgom tesne 65:70.

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Košíc: "Štvrtýkrát sme mali v Rusku na dosah výborný výsledok, boli sme blízko k prekvapeniu, no opäť nám chýbal kúsok šťastia. Začali sme fantasticky, súper si nevedel dať rady s našou agresívnou obranou. Postupne však bolo tej agresivity priveľa a rozhodcovia nám začali pískať fauly. V druhej štvrtine si museli ísť sadnúť na lavičku Piersonová, Kupčíková i Kulichová, pretože nazbierali veľa osobných chýb. Domáce nás v tejto fáze zápasu prevýšili na doskoku, zaznamenali veľa úspešných trojkových pokusov a bodovali aj zo šestiek. V závere sme ešte zabojovali a nechýbalo veľa, aby sme zápas dotiahli aspoň do predĺženia. Dve Piersonovej strely však doslova vypadli z koša a 13 sekúnd pred koncom sme po dvoch nepremenených trestných hodoch nezvládli kľúčový doskok. Veľmi nás mrzí, že sme veľmi dobre rozohratý zápas nepretavili v cenné víťazstvo."