Ružomberčanky vstúpili do pohára FIBA prehrou s Vilniusom

Nadia Parkerová a Vita KuktieneováNadia Parkerová a Vita Kuktieneová Zdroj: SITA

RUŽOMBEROK - Basketbalistky slovenského vicemajstra MBK Ružomberok podľahli v stretnutí Európskeho pohára FIBA v základnej H-skupine litovskému tímu Vilnius Kibirkštis 54:59.

Pod prehru zvereniek Štefana Sviteka sa podpísala predovšetkým nevydarená druhá štvrtina (6:16) a iba 32-percentná úspešnosť streľby z hry.

Liptáčky nastúpia v ďalšom súboji vo štvrtok 1. novembra pod košmi izraelského tímu Elitzur Ramla.

MBK Ružomberok (SR) - Vilnius Kibirkštis (Lit.) 54:59 (18:18, 6:16, 11:10, 19:15)
Zostava a body Ružomberka: Holmesová 14, Černáková, Minčíková a Kmeťová po 6, Andersonová 0 (Tetemondová 12, N. Parkerová 10)
Najviac bodov Vilniusu: Vengryte 14, Alminaite 10, Kvederavičiute 7
TH: 15/9 - 8/4, fauly: 15 - 14, trojky: 3 - 3, rozhodovali: Nitová (Rum.), Bukanovičová (Srb.) a Pantherová (Nem.), 630 divákov

Po strelecky hluchom úvode prehrával Ružomberok v 3. min. 0:7, o štyri minúty na "tabuli" svietil rovnaký rozdiel 6:13. Po následnej osembodovej šnúre slovenský vicemajster v 9. min. otočil skóre na 14:13 a po prvej desaťminútovke bol stav vyrovnaný 18:18. Lenže domáca strelecká mizéria pokračovala v druhej štvrtine (6:16) a čoskoro znamenala pred veľkou prestávkou desaťbodové manko – 24:34. Ani v 2. polčase sa ružomberský tím neprebudil. Pred záverečnou desaťminútovkou Ruža prehrávala 35:44 a v 32. min. o 13 bodov – 35:48. Napokon Ružomberčanky zápasovú koncovku ešte zdramatizovali. V 38. min. sa po trojke Minčíkovej priblížili na tri body – 51:54, no výsledok už otočiť nedokázali.

Štefan Svitek (tréner Ružomberka): "Súper bol 35 minút vo vedení. V závere stretnutia svitla pre nás nádej, keď sme znížili na rozdiel štyroch bodov. O osude zápasu sa rozhodlo v druhej štvrtine, ktorú sme prehrali 6:16. Dnes nám nešla streľba, 32-percentná úspešnosť hovorí za všetko."