Skalica vyhrala so Žilinou, Pálffy s vyšším trestom

Gólové oslavy SkaličanovGólové oslavy Skaličanov Zdroj: SITA

ŽILINA - Úvodné dve minúty v Žiline patrili domácim. V dobrej príležitosti bol faulovaný Drábek, ktorý sa na ľade objavil po dlhšej pauze a Žilina mala prvú presilovku. V 4. min Krajči korčuľoval sám na Trenčana, ale ten bol pozorný. Žilinčanom nevyšla ani druhá presilovka pri vylúčení Jankoviča. V 11. min to bol opäť Drábek, ktorý sa dostal do dobrej streleckej príležitosti, ale Trenčan bol proti. V prvom dejstve hrali mužstvá vyrovnaný hokej, bez vyložených príležitostí na oboch stranách.

"Záhorákom" dobre vyšiel vstup do druhej tretiny, keď najskôr v 23. min Holovič prvýkrát prekonal Johanesa a vzápätí po 26 sekundách J. Jurík zvýšil na 2:0. Skalica mohla zveľadiť svoj náskok, ale nevyužila početnú prevahu o dvoch mužov. Naopak, Žilinčania v 29. min svoju presilovku zužitkovali, keď Devečka od modrej čiary po prvý raz prekonal hosťujúceho gólmana. V 32. min Skalica založila rýchly protiútok, na konci ktorého bol Jankovič a zvýšil na 3:1 pre hostí. Výsledok mohol v 36. min prikrášliť Vyrúbalík, ale Johanes kryl jeho samostatný nájazd.

V tretej tretine sa hostia zamerali na udržanie víťazstva. V 47. min Drevenák kontaktným gólom vykresal iskierku nádeje pre domácich. O dve minúty neskôr bol vylúčený Pálffy. Žilina si utvorila tlak, ale gólmana hostí Trenčana sa im nepodarilo prekonať. V čase, keď domáci pridávali na obrátkach, unikol v 54. min Kudrna a z ľavej strany štvrtýkrát prekonal Johanesa. Žilinčania sa napriek dvojgólovému manku v poslednej minúte odhodlali k hre bez brankára, ale stav sa už nezmenil.

MsHK DOXXbet Žilina - HK 36 Skalica 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Góly: 30. D. Devečka (V. Škoda, Važan), 47. Drevenák (J. Dlouhý, O. Ďuriš) - 23. Holovič (Kutálek, R. Konečný), 23. J. Jurík (Klejna, Bezúch), 32. Jankovič (Stieler, M. Bartánus), 54. Kudrna (Pálffy, R. Školiak)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Pálffy (Skalica) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - P. Tvrdoň, Zvrškovec, 1055 divákov

Žilina: Johanes - Rúfus, D. Devečka, Brcko, Harant, J. Dlouhý, Leško - Važan, V. Škoda, R. Krajči - M. Kokavec, T. Troliga, T. Varga - Drábek, O. Ďuriš, Drevenák - T. Sýkora, Valášek, Kluka

Skalica: Trenčan - Vyrúbalík, Trška, I. Jankovič, L. Kozák, Barák, I. Ďatelinka - Pálffy, R. Školiak, Preisinger - M. Bartánus, Stieler, Kudrna - Kutálek, Holovič, R. Konečný - Bezúch, Klejna, J. Jurík

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Po dlhšom čase sme podali dobrý výkon. Z našej strany bola hluchá iba druhá tretina, keď sme po slabšej koncentrácii dostali súpera na nohy. V poslednej tretine sme si utvorili šance. Žiaľ, nevyužili sme ich. Hokej sa hrá na góly. Myslím si, že aspoň bod z tohto zápasu sme si zaslúžili. Bohužiaľ, cieľ získať z troch duelov päť bodov, sa nám nepodarilo splniť."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Pripísali sme si dôležité body do tabuľky. Bol to ťažký zápas. Som rád, že sa nám podarilo bodovať vonku. Stretnutie ukázalo, že sa náš výkon zlepšuje. Pred prestávkou nás ešte čakajú dva zápasy a verím, že ich odohráme ešte lepšie ako dnes."

• Zdroj: SITA, huste.tv