Real senzačne zaváhal proti Betisu, Málaga nedala šancu Valencii

Sami Khedira a Beńat ExtebarriaSami Khedira a Beńat Extebarria Zdroj: SITA

MADRID - V zápase 13. kola španielskej La Ligy vyhralo Rayo Vallecano doma nad Realom Mallorca 2:0. Rayo rozhodlo dvoma gólmi až v úplnom závere a v tabuľke poskočilo na siedme miesto.

Súboj medzi súpermi zo spodnej polovice tabuľky medzi Realom Valladolid a Granadou sa skončil jednogólovým víťazstvom domácich. Rezultát stanovil Manucho Gonçalves v 63. minúte.

Najväčším prekvapením kola je jednoznačne prehre Realu Madrid na pôde Betisu Sevilla. O troch bodov pre domácich rozhodol Etxebarria v 17. minúte. Zverenci Josého Mourinha nedokázali odpovedať a tak stratili ďalšie tri ligové body. Hlavný rival z Barcelony má náskok 8 bodov a zápas proti Levante k dobru.

Betis Sevilla - Real Madrid 1:0 (1:0)
Gól: 17. Etxebarria

Rayo Vallecano - Real Mallorca 2:0 (0:0)
Góly: 87. Baptistao, 90. Delibašič 90, 10.000 divákov.

Real Valladolid - Granada CF 1:0 (0:0)
Góly: 63. Manucho, 14.000 divákov.

FC Málaga - FC Valencia 4:0 (1:0)
Góly: 8. Portillo Soler, 75. Saviola, 81. Santa Cruz, 90.+1 Isco, ČK: 84. Rami (Valencia)

• Zdroj: TASR, dailymotion, youtube