Chelsea si splnila povinnosť, do finále MS klubov proti Corinthians

Juan Mata Juan Mata Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Chelsea Londýn suverénne vo štvrtok postúpili do finále MS klubov FIFA v Jokohame, keď v semifinále zdolali mexický CF Monterrey 3:1. V boji o titul svetového klubového šampióna sa stretnú s brazílskym Corinthians, ktorý si už v stredu poradil s africkým majstrom Al-Ahly 1:0.

"The Blues" dokázali v prvom polčase snahu pretaviť v gól Juana Matu v 17. minúte po peknej kombinácii, Španiel umne zakončil k bližšej tyči po centri Ashleyho Colea. Úradujúci víťaz Ligy majstrov excelentne vstúpil do druhého dejstva a zápas v ňom rozhodol za tri minúty minúty.

Najprv sa Belgičan Eden Hazard takmer hneď po rozohrávke skvele z krídla prehnal okolo obrancu a prihral loptu Fernandovi Torresovi, ktorého strelu si mexický obranca smolne zrazil do siete. V 48. minúte Torres z rýchlej akcie pekne prihral Matovi, ktorého spätný center si nešťastne zrazil do siete Darvin Chavez a rozhodcovia mu pripísali vlastný gól. V nadstavenom čase uzavrel skóre stretnutia na Aldo De Nigris z Monterrey.

"Bol to z našej strany dobrý zápas, hrali sme v tempe, dobre sme kombinovali a mali sme viacero šancí. Výkon nášho tímu ma potešil," zhodnotil duel tréner víťazov Rafael Benitez, ktorý chválil najmä krajana Fernanda Torresa: "Hral dobre. Je už oveľa sebavedomejší a dúfam, že mu to vydrží aj naďalej."

"Mrzí nás, že sme prehrali spôsobom, pri ktorom sme v jednom krátkom úseku úplne stratili koncentráciu," vyjadril sa tréner Monterrey Victor Vucetich Rojas.

CF Monterrey (Mex.) - FC Chelsea (Angl.) 1:3 (0:1)
Góly: 90.+ A. De Nigris - 17. Juan Mata, 46. F. Torres, 48. D. Chávez (vlastný)

Monterrey: Orozco - S. Pérez (57. Osorio), Basanta, Mier, D. Chávez - Meza (82. Solís), Ayoví - Corona, C. Delgado (83. Carreňo), N. Cardozo - A. De Nigris

Chelsea: P. Čech - Azpilicueta, B. Ivanovič, G. Cahill, Ashley Cole - David Luiz (63. Lampard), Obi Mikel - Juan Mata (74. Paulo Ferreira), Oscar, Hazard - F. Torres (79. Moses)

• Zdroj: SITA, TASR, Footyroom