Neapol opäť prehral s Bolognou a vypadol z pohára

Hráči Bologne sa tešia z postupuHráči Bologne sa tešia z postupu Zdroj: SITA

RÍM - Cesta SSC Neapol v Talianskom pohári skončila v osemfinále. Hamšík a spol. prekvapujúco nestačili v domácom prostredí na Bolognu s viacerými mladíkmi v zostave a podobne ako v poslednom ligovom kole (2:3) jej podľahli pred vlastnými fanúšikmi, tentokrát po výsledku 1:2.

Neapol začal dobre a v 12. minúte sa ujal vedenia po presnom zásahu uruguajského kanoniera Edinsona Cavaniho, ktorý si následne vyhrnul dres a ukázal tričko s podobizňami kapitána Paola Cannavara a Gianlucu Grava. Obaja obrancovia dostali polročný dištanc za to, že vedeli o dohodnutom výsledku zápasu medzi Neapolom a Sampdoriou Janov z mája 2010, ale nenahlásili to príslušným orgánom.

Neapolčanom navyše odrátali z ligovej tabuľky dva body. Bologna ešte do prestávky vyrovnala zásluhou Pasquata a keď sa diváci už začali pomaly chystať na predĺženie, v prvej minúte nadstaveného času rozhodol o triumfe hostí Kone.

Tréner Neapola Walter Mazzarri po príchode na pozápasovú tlačovku najprv poprosil prítomných novinárov, aby boli ticho a potom spustil monológ. "Musím prehovoriť hráčom do duše, takto to ďalej nepôjde. Všetci nesieme podiel viny na tom, že sme hanebne vypadli z Talianskeho pohára a musíme sa ospravedlniť našim "tifosi" za predvedený výkon. V noci ani oka nezažmúrim a musím dobre porozmýšľať o tom, čo poviem hráčom na mítingu. Snažili sme hrať iným systémom ako v lige, vypracovali sme si veľa šancí, no premenili sme iba jednu a za kiksy v obrane sme draho zaplatili," povedal nahnevaný Mazzarri pre talianske médiá.

Český reprezentant Libor Kozák pomohol k postup Lazia Rím, keď ako posledný v rozstrele dramatického zápasu sa Sienou premenil penaltu a po výsledku 4:1 sa hráči rímskeho klubu môžu tešiť na štvrťfinále s Cataniou. Po 120 minútach skončil duel remízou 1:1. V rozstrele sa trafili všetci štyria hráči Lazia, zatiaľ čo z Catanie uspel iba Belmonte.

Do januárového štvrťfinále sa už prebojoval AS Rím, ktorý nastúpi proti Fiorentine. Juventus bude hrať s AC Miláno, Bologna sa stretne s Interom.

SSC Neapol - Bologna 1:2 - Marek Hamšík (Neapol) sa na ihrisko dostal v 60. min.

Lazio Rím - AC Siena 1:1 po predĺžení, 4:1 v jedenástkovom rozstrele

Udinese - Fiorentina 0:1

• Zdroj: športky, ts, ČTK, TASR, SITA, dailymotion