Chelsea ôsmimi gólmi rozdrvila Aston Villu, koniec víťaznej šnúry United

Futbalisti Chelsea oslavujú gólový zásah LampardaFutbalisti Chelsea oslavujú gólový zásah Lamparda Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Manchestru United remizovali 1:1 na ihrisku Swansea a ich náskok na čele anglickej ligy na druhý Manchester City sa zmenšil na štyri body. Líder súťaže prišiel o sériu piatich výhier a prvýkrát v tomto ročníku remizoval.

Diváci vo Walese mali príležitosť sledovať priamy súboj najlepších strelcov ligy - domáci Michu aj opora United Robin van Persie mali pred zápasom na konte dvanásť gólov. A obaja kanonieri sa už v prvej polovici podieľali na jediných góloch svojich tímov. Úvodnú prevahu United zúročil v 16. minúte obranca Evra, ktorému poslal loptu z rohového kopu na hlavu práve Van Persie. Potom však začali viac hroziť zverenci trénera Michaela Laudrupa a v 29. minúte Michu vyrovnal. "Červení diabli" aj napriek veľkému tlaku už po zmene strán neskórovali.

V druhom zápase rozpútala Chelsea Londýn na Stamford Bridge gólovú kanonádu a Aston Ville nadelila "vianočný darček" v podobe ôsmich gólov. Vyrovnali tak klubový rekord. Londýnčania pripomenuli rovnaký výsledok z mája 2010, vtedy takto deklasovali Wigan. Úradujúci víťaz Ligy majstrov v tabuľke opäť poskočil na 3. priečku, na prvých "červených diablov" ale "The Blues" strácajú až 11 bodov.

"Nie je ľahké inkasovať toľko gólov, ale sme profesionáli a chystám sa povedať niečo, čo asi vyznie čudne - súper si počínal veľmi dobre v tom, o čo sa pokúšal. Dôležitou vecou je víťaziť, nie strieľať veľa gólov. Ak v tom budeme pokračovať, uľahčíme si život," povedal dočasný španielsky kouč Chelsea Rafael Benítez.

Chelsea Londýn – Aston Villa 8:0 (3:0)
Góly: 3. Torres, 29. Luiz, 34. Ivanovič, 59. Lampard, 76. Ramires, 79. Oscar (z 11 m), 83. Hazard, 90.+1 Ramires.

Swansea - Manchester United 1:1 (1:1)
Góly: 29. Michu - 16. Evra

• Zdroj: SITA, TASR, ČTK, dailymotion